poniedziałek, 14 grudnia 2020

Zara Tindall jest w ciąży

Na pewno większość z Was już o tym słyszała, ale kronikarski obowiązek każde mi utrwalić tę chwilę dla potomności. A więc: królowa Elżbieta po raz kolejny zostanie prababcią. 

We wrześniu dotarły do nas informacje, że księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank spodziewają się dziecka. Tym razem szczęśliwą nowiną podzielili się z nami Zara i Mike Tindall. 

Zara jest córką księżniczki Anny i jej pierwszego męża, Marka Phillipsa. Dziecko, które przyjdzie na świat w przyszłym roku, będzie trzecim potomkiem państwa Tindall, piątym wnuczęciem księżniczki Anny i, zakładając, że dziecko Eugenie i Jacka będzie już wtedy na świecie, dziesiątym prawnuczęciem królowej Elżbiety i księcia Filipa. 

Maluch, bez względu na płeć, zajmie 22 miejsce w kolejce do tronu. Będzie to wówczas ostatnie miejsce zajmowane przez bezpośrednich potomków królowej Elżbiety i księcia Filipa. 


7 komentarzy:

 1. Niestety na plejadzie nazwali Petera Philipsa brata Żary Peterem Tindallem..
  Często Anna jest nazywana księżna Anna zamiast księżniczka. To samo dzieje się, gdy polskie portale plotkarskie raz na ruski rok opublikują coś o innych rodzinach królewskich i wtedy Mary to księżniczka, a Victoria księżna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klasyka :) to się dzieje cały czas :)

   Usuń
  2. Anonimowy12/16/2020

   Bo ich to po prostu nie interesuje. Dostaje pewnie jeden z drugim zlecenie na napisanie takiego artykułu i pisze byle zapełnić puste miejsce. To tak jakby nam kazano napisać coś o fizyce kwantowej czy biotechnologii (o ile oczywiście to nas nie interesuje). Jeśli to nie jest nasz konik, to też prawdpodobnie narobimy tam błędów. Dla przeciętnego zjadacza chleba w kraju bez monarchii różnica między księżną a księżniczką to jakaś abstrakcja.

   Usuń
  3. Anonimowy12/16/2020

   Ja to jestem jeszcze w stanie przeżyć. Bardziej irytują mnie błędy pokazujące kompletną ignorancję w kwestii funkcjonowania monarchii. Np. że "królowa przekaże tron Williamowi, bo Karol jest za stary/mało popularny"... Tak jakby miejsce w kolejce tronu kiedykolwiek zależało od wieku czy popularności zmieniającej się z dnia na dzień.

   Usuń
 2. Anonimowy12/15/2020

  Wielkie gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 3. DLACZEGO NIKT MNIE NIE DOCENAIL JAK JA PISALAM?! TO NIESPRAWIEDLIWE!! ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy1/09/2021

   Pewnie dlatego, że kłamiesz i nikt nie wchodzi na Twój blog.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia