sobota, 18 lipca 2020

Księżniczka Beatrice wyszła za mąż

Księżniczka Beatrice wzięła ślub

Pałac Buckingham poinformował wczoraj, że 17 lipca przed południem księżniczka Beatrice wyszła za mąż. Wybrankiem jej serca jest oczywiście Edoardo Mapelli Mozzi, z którym zaręczyła się we wrześniu ubiegłego roku.

Pierwotnie uroczystość miała się odbyć 29 maja w Londynie, ale z powodu pandemii koronawirusa została odwołana. Wszyscy oczekiwaliśmy na wyznaczenie nowej daty, ale okazało się, że młoda para zdecydowała się na inne rozwiązanie. Skromny ślub w Windsorze odbył się wczoraj w obecności najbliższej rodziny i przyjaciół Beatrice i Edo. Wiemy, że uczestniczyli w nim królowa Elżbieta i książę Filip.

Embed from Getty Images

Przypomnę tylko, że Edoardo Mapelli Mozzi jest biznesmenem, założycielem firmy deweloperskiej Banda i propagatorem gry w krykieta w Rwandzie. Prywatnie to też tata małego Wolfiego, którego matką jest jego była partnerka, Dara Huang. W wielu źródłach nazywa się go rozwodnikiem, ale ja nie znalazłam żadnych dowodów, które świadczyłyby o tym, że już kiedyś miał żonę. Pan młody ma aktualnie 37 lat. Beatrice zna od dawna, ale dopiero w połowie 2018 roku ich relacja nabrała romantycznego charakteru. 

Gratulacje!

Jesteście zaskoczeni?

18 komentarzy:

 1. Nawet bardzo, nie spodziewałam się, że pobiorą się tak nagle "w sekrecie". Ale to w sumie nawet lepiej, do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego Eugenie i Jack zdecydowali się na transmisję swojego ślubu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy7/18/2020

   Tak z ciekawości: co widzisz w tym dziwnego?

   Usuń
  2. W czym dokładnie? W tym że pobrali się tak nagle w "sekrecie"? Nie napisałam, że to dziwne, tylko spodziewałam się, że skoro ogłosili wcześniej, że pobiorą się 29 maja w Londynie, to teraz też wcześniej powiadomią o nowej dacie. Choć z uwagi na obecną sytuację pewnie tak było bezpieczniej. A jeśli chodziło ci o transmisję ślubu Eugenie i Jacka - księżniczka jest daleko w kolejce do tronu i nie pełni królewskich obowiązków "na pełen etat", więc nie widziałam powodu, dla którego miałaby zgodzić się na publiczną transmisję, raczej wyobrażałam sobie, że sama ceremonia będzie prywatna.

   Usuń
  3. Anonimowy7/20/2020

   Chodziło mi o Eugenię i jej (w Twoim odczuciu niezrozumiałą) decyzję o transmisji ślubu. Wcześniej tak na to nie patrzyłam, ale masz rację: jeśli uświadomimy sobie, że Eugenia nie jest typowym royalsem w pełnym tego słowa znaczeniu, to rzeczywiście transmisja ślubu jest niezwykła. Myślę, że to jednak po części efekt specyficznej sytuacji sióstr z Yorku - nie są ani pełnoprawnymi royalsami (jak William i dawniej Harry), ani stuprocentowo osobami prywatnymi (jak Peter i Zara), ani nawet royalsami o jasno zaznaczonym w tytule mniejszym związku z koroną (jak Louise i James). Księżniczce Beatrice sytuacja z pandemią jednak paradoksalnie pomogła: w obliczu skandalu z ojcem i ewentualnych oskarżeń o wywyższanie się (gdyby chciała publicznej ceremonii) prywatny ślub to idealne rozwiązanie, do którego w obecnej sytuacji nikt się nie przyczepi.

   Usuń
 2. Wiedziałam, że ich ślub będzie miał charakter prywatny i nawet gdyby nie było pandemii, spodziewałabym się tego, że nie będzie transmitowany w przeciwieństwie do ślubu siostry Beatrice. Młodej parze serdecznie gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy7/18/2020

  Bardzo mi sie podoba zachowanie Beatrice - chodzilo jej o zawarcie malzenstwa, miala najblizsza rodzine, uszanowala virus. Wszystkiegio najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę szkoda, że jedno z ostatnich królewskich ślubów w tym pokoleniu ominęło fanów, ale najważniejsze, że wreszcie para się pobrała i choć skromnie, ale w obecności najważniejszych dla nich osób. Cudownie, że w kolejnym ślubie wnuczki mogli uczestniczyć królowa i książę Filip. Paradoksalnie taki ślub być może po aferze księcia Andrzeja stał się dla nich najlepszym rozwiązaniem, a Beatrice zawsze wydawała mi się bardziej nieśmiała i zdystansowana niż młodsza siostra. Liczę tylko na oficjalne zdjęcia, bo bardzo ciekawi mnie, jaką kreację wybrała księżniczka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy się dowiedziałam to byłam bardzo zaskoczona. Wszystkiego najlepszego dla młodej pary!

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy7/18/2020

  Podobnie jak przedmówczynie, również bardzo się cieszę ze ślubu Beatrice! Mam jednak pytanie. Wszędzie w mediach piszą, że wybranek Beatrice to rozwodnik, który dla księżniczki zostawił rodzinę, a Beatrice, rozbijając związek i pozbawiając dziecko pełnej rodziny, buduje swoje szczęście na cudzym nieszczęściu. Jednak nigdzie nie ma (tak jak wspominasz Agnieszko) informacji o wcześniejszym ślubie Edoardo. Nie ma również nic konkretnego o rzekomym "rozbijaniu rodziny". Więc o co chodzi? Z samego wieku dziecka Edoardo ludzie wyciągają wniosek, że związek na pewno jeszcze "nie zdążył się rozpaść", a że Edoardo związał się z Beatrice, to ona musi być przyczyną rozpadu tamtego związku? Ludzie są jacyś nienormalni? Naprawdę nie rozumiem tego, może ktoś mądrzejszy wytłumaczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zagłębiałam się w szczegóły, ale swego czasu była jakaś awantura związana z matką Dary. Podobno w momencie, kiedy media zaczęły pisać o Edo i Beatrice, ona była przekonana (i podzieliła się tym przekonaniem publicznie), że Edo dalej jest w związku z jej córką. Może media to podchwyciły i dalej już poszło? Trudno powiedzieć...

   Usuń
 7. Już są zdjęcia, Beatrice ma taką "historyczną" suknię i tiare, którą miała Elżbieta II na swoim ślubie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy7/18/2020

   Ooo można prosić o link?

   Usuń
  2. Anonimowy7/18/2020

   O już mam. Swoją drogą, jak podają media, ta suknia jest dosłownie historyczna - to suknia balowa Elżbiety II sprzed ponad pół wieku! :D

   Usuń
 8. Anonimowy7/20/2020

  To jedyna dobra decyzja w tym przypadku - pandemia zapewne szybko się nie skończy, więc tradycyjny ślub w stylu royal był wykluczony. Poza tym duża feta i obecność mediów spowodowałaby, że w dniu ślubu wróciłby temat skandali w które uwikłany jest ojciec panny młodej, a to nie byłoby dla niej przyjemny akcent w tak ważnym momencie. No i kwestia gości- Camilla znów miałaby " bardzo ważne zobowiązania", marnotrawny kuzyn pojawiłby się sam czy z "uwielbianą" przez resztę rodziny małżonką ? Summa summarum - dobrze dla nich, że tak się stało,bo nikt i nic nie przyćmiło ich dnia. W ogóle moim zdaniem ślub z królewską pompą to temat zarezerwowany dla następcy tronu, natomiast wszyscy inni jeżeli znają swoje miejsce w szeregu powinni decydować się na ślub bez mediów i wtedy mogą się pobierać z kim tam chcą, gdzie chcą i jak chcą. A tak poza wszystkim - widać,że królowa ma dużą słabość do swoich wnuków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Dobrze, że dalsi członkowie robią skromne śluby.

   Usuń
  2. Anonimowy7/20/2020

   Naprawdę? Ślub królewski tylko dla następcy tronu? :( Czyli wolałybyście, żeby nie było ceremonii Małgorzaty, Andrzeja, Edwarda, Anny, Joachima (w 95 roku), a obecnie np. Harry'ego, Carla Philipa czy Madeleine? Rozumiem, że dalsi członkowie rodziny będą brali prywatne śluby, ale myślę, że rodzeństwo następców tronu też powinno mieć swoje 5 minut (jeśli oczywiście chcą). Raz, że to super okazja dla nas fanów, dwa - zyski dla gospodarki, trzy - promocja kraju i instytucji monarchii, a po 4 - różnie bywa i choć to mało prawdopodobne, to zawsze taki brat czy siostra mogą ostatecznie okazać się właśnie dziedzicem tronu (jak książę Yorku, który został królem Jerzym VI). Także wybaczcie, ale jednak pozostanę przy możliwości dużych ślubów nie tylko dla następców.

   Usuń
  3. Anonimowy7/20/2020

   Raczej trudno śluby Harrego czy Eugenii uznać za " skromne " :) Jeszcze Harry ok - drugi syn przyszłego króla, brat przyszłego króla i wujek przyszłego króla :) powiedzmy że on z racji urodzenia " zasłużył" sobie na ślub z pompą. Ale ślub Eugenii był przesadzony jeżeli chodzi o formę.

   Usuń
  4. Anonimowy7/20/2020

   Anonimie (komentarz "raczej trudno uznać..."), do czyjej opinii się odnosisz? Bo nikt wyżej nie pisał, że śluby Harry'ego i Eugenii były skromne.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia