poniedziałek, 17 lutego 2020

Hrabia i hrabina Snowdon rozstali się


Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po rozstaniu Petera i Autumn Phillips, o którym pisałam tutaj (klik), a już przychodzi nam zmierzyć się z kolejnym. Swój rozwód ogłosili dzisiaj hrabia i hrabina Snowdon

Embed from Getty Images Embed from Getty Images

W oświadczeniu ich rzecznika prasowego czytamy, że para zgodnie uznała, iż ich małżeństwo dobiegło końca i że tak naprawdę już od jakiegoś czasu żyli osobno. To o tyle zaskakujące, że niespełna dwa miesiące temu mogliśmy zobaczyć ich razem podczas świąt Bożego Narodzenia w Sandringham. 

W tym miejscu warto chyba przypomnieć, że hrabia Snowdon jest jest synem księżniczki Małgorzaty, która była młodszą siostrą królowej Elżbiety. 8 października 1993 roku wziął ślub z Sereną Stanhope. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Charlesa, który urodził się w 1999 roku i córki Margarity, która przyszła na świat w 2002 roku. 

Jak myślicie, kto jeszcze zawalczy o tytuł "wydarzenia miesiąca"? Rywalizacja jest zacięta... 

5 komentarzy:

 1. Anonimowy2/17/2020

  Przykre, że słowa o miłości do końca życia - "dopóki śmierć nas nie rozłączy" tak bardzo się zdewaluowały w dzisiejszych czasach. U brytyjskiej rodziny królewskiej rozwody są już tak samo powszechne jak śluby. Jak na razie tylko jeden syn i czworo wnucząt królowej nie ma statusu rozwodnika (także córka księżniczki Małgorzaty), ale patrząc na to co się teraz dzieje można powiedzieć, że wszystko przed nimi. Jedno jest pewne - małżeństwo Williama musi przetrwać - co do reszty mam mieszane uczucia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy2/18/2020

   Według mnie tylko syna królowej możemy być jako tako "pewni", bo wnuki to jeszcze stosunkowo młode osoby z krótkim stażem małżeńskim i tak jak wspomniałeś/aś "wszystko przed nimi". Co do Williama - mogłoby się wydawać, że akurat on nie ma opcji rozwodu z wiadomych powodów, ale tak samo (a nawet bardziej) było w przypadku Karola - a to były inne czasy i chodziło tu o następcę tronu. Nawet Diana, straumatyzowana po rozwodzie rodziców, mówiła, że jednym z powodów chęci poślubienia księcia Walii jest to, że to jedyny człowiek w całym królestwie, z którym nigdy nie będzie mogła się rozwieść. A wyszło, że jednak można. W każdym razie, jak tak dalej pójdzie, to niedługo bukmacherzy będą obstawiać, kto następny do rozwodu.

   Usuń
 2. Anonimowy2/18/2020

  Tak naprawde to to sie nudne robi, kto tylko moze sie rozwodzi...

  OdpowiedzUsuń
 3. Można zapytać sarkastycznie co dalej nam zaproponują? Ten rok jest koszmarny dla brk, a mamy dopiero połowę lutego - dwa rozwody a nawet trzy jeśli wliczymy w to Meghan i Harry'ego, poważne problemy z Andrzejem...
  Dziwnym jest dla mnie rozstawać się po tylu latach małżeństwa, gdy związek powinen być już scementowany. Niewiele jednak znam hrabstwo Snowdon. Jedno jest pewne - to kolejny powód do zmartwienia królowej. Jej siostrzenic powtórzył błąd swej matki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego mówisz o "rozwodzie" Meg i Harry'ego? Chyba że masz na myśli przenośnie rozwód od rodziny królewskiej ;)
   Wbrew pozorom teraz rozwody ludzi w średnim wieku są coraz bardziej powszechne. Średnia wieku się wydłuża, rodzina królewska jest długowieczna - przed nimi jeszcze jakieś, powiedzmy, 20 - 30 lat życia. Nie chce się tego zmarnować, mam wrażenie, szuka się więcej wrażeń...

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia