piątek, 22 listopada 2019

Książę Andrzej wycofał się z pełnienia publicznych obowiązków


Książę Andrzej wydał oświadczenie, w którym zapowiedział wycofanie się z pełnienia obowiązków publicznych. Decyzja ta ma związek ze sprawą Jeffreya Epsteina, skazanego za pedofilię i oskarżonego o handel kobietami finansisty, który w sierpniu tego roku popełnił samobójstwo w więzieniu na Manhattanie, gdzie oczekiwał na swój proces. Księciu zarzuca się powiązania z szajką miliardera. 

Pewne jest, że młodszy syn królowej Elżbiety rzeczywiście utrzymywał jakiś rodzaj kontaktów z Epsteinem i to już po tym, jak ten zyskał status przestępcy seksualnego. Miał wielokrotnie być gościem w jego willi, a nawet brać udział w przyjęciach, na których działy się dantejskie sceny. Jedna z zamieszanych w sprawę kobiet, Virginia Roberts, utrzymuje, że będąc osobą nieletnią trzykrotnie uprawiała seks z księciem w zamian za pieniądze. Zeznała, że była seksualną niewolnicą Epsteina, któremu zdarzało się "wypożyczać" ją m.in. księciu. 

Embed from Getty Images

W wyniku tych doniesień i związanego z tym potężnego kryzysu wizerunkowego, książę Yorku zdecydował się na wywiad dla telewizji BBC, w którym kompletnie się pogrążył. Nie wyglądał ani na osobę skruszoną zaistniałą sytuacją, ani nawet na pewną tego, co mówi. Do znajomości z Virginią Roberts się nie przyznał, twierdząc, że jej nie pamięta. Istnieje jednak zdjęcie, na którym widnieją oboje i nic nie wskazuje na to, aby miał to być efekt fotomontażu. Media udowodniły mu również, że minął się z prawdą także w innych kwestiach. W sprawie wypowiedział się nawet były konsul brytyjski w Nowym Jorku, Thomas Harris, który zaprzeczył, aby wiedział cokolwiek na temat wizyty księcia w terminie, o którym ten wspominał w wywiadzie. 

To spowodowało, że specjaliści od wizerunku monarchii zmuszeni byli zareagować i zmusić księcia do usunięcia się w cień. Możemy bowiem spokojnie założyć, że nie była to jego własna decyzja, tak jak to zostało przekazane w komunikacie dla prasy. Trudno powiedzieć jak długo potrwa banicja księcia ani co dalej z jego projektami, szczególnie tym najważniejszym, czyli Pitch@Palace. Nie wiadomo też kto przejmie jego obowiązki, a przypomnieć należy, że w rodzinie królewskiej książę Andrzej zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi z biznesem.

Ojciec Beatrice i Eugenie oddał się do dyspozycji służbom wyjaśniającym sprawę Epsteina, co może też zapowiadać jego udział w głośnym procesie. Jeśli tak rzeczywiście będzie, jego publiczna nieobecność może być bardzo długa. 

A jakie jest wasze zdanie na temat tej sprawy? Widzieliście wywiad z księciem?

W tym temacie polecam również:
Ten drugi syn królowej (klik)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia