środa, 24 kwietnia 2019

Listy królowej, księcia Karola oraz księcia Williama i księżnej Kate w związku z wypadkiem autokaru na Maderze i atakami na Sri Lance


17 kwietnia na portugalskiej wyspie Madera doszło do tragicznego wypadku autokaru przewożącego turystów z Niemiec. Zginęło w nim aż 29 osób, a drugie tyle zostało rannych. W związku z tym wydarzeniem królowa zdecydowała się przesłać krótką wiadomość prezydentowi Niemiec, Frankowi-Walterowi Steinmeierowi.

Oboje z księciem Filipem byliśmy głęboko zasmuceni, kiedy dowiedzieliśmy się o katastrofie autokaru na Maderze. 

Przesyłamy nasze najszczersze kondolencje i zapewnienie, że nasze myśli i modlitwy są z rodzinami i bliskimi osób poszkodowanych w tym zdarzeniu. 

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

Podobną wiadomość Elżbieta II wystosowała do prezydenta Sri Lanki, Maithripali Siriseny, w związku z atakami na tamtejsze kościoły i hotele. 

Oboje z księciem Filipem byliśmy głęboko zasmuceni, kiedy dowiedzieliśmy się o atakach na Sri Lance. Przesłaliśmy kondolencje rodzinom i przyjaciołom osób, które straciły w nich życie. 

Składam hołd służbom medycznym i ratunkowym, które zapewniają wsparcie osobom poszkodowanym. Nasze myśli i modlitwy są ze wszystkimi mieszkańcami Sri Lanki w tym trudnym czasie. 

Embed from Getty Images

Warto przypomnieć, że w Niedzielę Wielkanocną doszło na Sri Lance do serii ataków na tamtejsze kościoły i hotele. Bilans ofiar zamachowców samobójców to w tej chwili ponad 350 osób. W związku z tym biuro księcia Walii również opublikowało wiadomość napisaną przez następcę tronu w reakcji na te tragiczne wydarzenia. 

Szanowny Panie Prezydencie,
oboje z żoną byliśmy przerażeni i bardzo zasmuceni, kiedy dowiedzieliśmy się o barbarzyńskich atakach na kościoły i hotele na Sri Lance, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną. 

Akty tak straszliwej brutalności, gdziekolwiek do nich dochodzi, są atakiem na nasze człowieczeństwo oraz wartości takie jak zrozumienie i współczucie. 

To, że tak wiele mężczyzn, kobiet i dzieci skupionych na swojej wierze, zostało zabitych lub rannych w miejscach kultu w najświętsze dni dla wszystkich chrześcijan, jest okrutną podłością i podniesieniem ręki na nas wszystkich. 

Chcielibyśmy, abyście wiedzieli, że nasze serca pozostają z tymi, którzy zostali tak okrutnie osieroceni lub ranni i że wszyscy Lankijczycy są w naszych myślach i modlitwach.

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images 

Obojętny na tragedię na Sri Lance nie pozostał również Pałac Kensington, który opublikował wiadomość od księcia i księżnej Cambridge. 

Byliśmy głęboko zasmuceni, gdy dowiedzieliśmy się o atakach na Sri Lance, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną. 

Bezsensowne akty, takie jak ten, w sytuacjach, w których ludzie oczekiwaliby, że są najbezpieczniejsi, są naprawdę przerażające.

Nasze serca pozostają z rodzinami i przyjaciółmi tych, którzy stracili życie, ze wspólnotą chrześcijańską oraz mieszkańcami Sri Lanki w tym trudnym czasie. Wszyscy jesteście w naszych myślach i modlitwach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia