czwartek, 11 kwietnia 2019

Baby Showers Meghan


Wydaje się, że oczekiwanie na kolejne Royal Baby powoli dobiega końca. Dzisiaj przyszedł czas na podsumowanie wszystkich baby shower Meghan, czyli czegoś, z czym na taką skalę w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej mieliśmy do czynienia po raz pierwszy. 

Klasyczna impreza tego typu odbyła się w lutym w Nowym Jorku. Zgodnie z amerykańską tradycją, zorganizowały ją i zapłaciły za nią przyjaciółki przyszłej mamy. Podobno opiewający na sporą kwotę rachunek uiściła w całości supergwiazda światowego tenisa, Serena Williams. Oprócz niej na Upper East Side pojawiły się m.in. najbliższa przyjaciółka księżnej, Jessica Mulroney, koleżanka z planu serialu W garniturach, Abigail Spencer czy Amal Clooney. Wszystko na bieżąco relacjonowały media: można chyba nawet powiedzieć, że tabloidy przez kilka dni żyły niemal wyłącznie tym wydarzeniem. Czy bycie częścią takiego medialnego show przystoi księżnej? To już zapewne temat na inną dyskusję. 

 
Mówi się, że drugie baby shower Meghan odbyło się w Londynie, ale czy, jak, gdzie dokładnie i kiedy to się stało, nie mam pojęcia. Pewne jest natomiast, że para książęca poprosiła, aby zamiast przesyłania prezentów dla ich dziecka, obdarować jedną z czterech wybranych przez nich organizacji charytatywnych. Są to Lunchbox Foud (zapewniający posiłki dla dzieci w RPA), Little Village (zbierający ubrania, zabawki i inne rzeczy dla potrzebujących dzieci do piątego roku życia), Well Child (skupia się na ciężko chorych dzieciach i młodzieży) oraz Baby2Baby (dbająca o dzieci do 12 lat, żyjące w ubóstwie w Los Angeles, rodzinnym mieście Meghan). Odzew na prośbę książęcej pary jest podobno ogromny. 

Embed from Getty Images

To jednak nie wszystko. Jest jeszcze akcja #GlobalSussexBabyShower, w ramach której można wesprzeć kolejne organizacje charytatywne. Początkowo wybrano CAMFED (związaną z problemem edukacji kobiet), The Mayhew (organizacja zajmująca się zwierzętami, której patronem jest księżna) oraz Well Child (wspomniana już przeze mnie wcześniej). Akcja okazała się tak ogromnym sukcesem i spotkała się z tak dużym odzewem, że rozszerzono ją na inne organizacje. Darczyńcom w imieniu księcia i księżnej Sussex oficjalnie podziękowano na nowym koncie pary na Instagramie (pisałam o nim tutaj - klik). 

Embed from Getty Images

Osobiście uważam, że takie inicjatywy są naprawdę bardzo potrzebne. Fajnie, że olbrzymie zainteresowanie Harry'm, Meghan, ich dzieckiem oraz Brytyjską Rodziną Królewską kieruje się i prowadzi ku tak szczytnym celom. W końcu o to chyba chodzi w monarchii XXI wieku, prawda?

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia