piątek, 22 marca 2019

Spotkanie z Lionelem Richie, czyli Karol i Camilla na Barbadosie


19 marca książę Walii i księżna Kornwalii wizytowali Barbados, czyli drugi kraj na liście tych, które w marcu odwiedzają w ramach swojej podróży po Wyspach Karaibskich. 

Karol i Camilla spędzili trochę swojego prywatnego czasu na miejscowej plaży, ale my zajmiemy się dzisiaj ich oficjalnymi działaniami. 

Wyspa ta słynie ze swojego tropikalnego klimatu, trzciny cukrowej i Rihanny, a utrzymuje się, jak większość państw tego rejonu, głównie z turystyki. 

Embed from Getty Images

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z gubernator generalną Barbadosu, Sandrą Mason oraz wpisania się do księgi pamiątkowej. 

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

Na Placu Bohaterów, który znajduje się w centrum stolicy kraju, Bridgetown, książę i księżna złożyli wieniec. 

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

Następnie książę odwiedził Nidhe Israel, która jest jedną z najstarszych synagog na półkuli zachodniej. Następca brytyjskiego tronu zwiedził ją razem z członkami miejscowej społeczności żydowskiej. 

Embed from Getty Images

Przy okazji wizyty na Barbadosie organizacja księcia, The Prince's Trust, a dokładniej jej młodsza siostra, The Prince's Trust International, która została założona w 2015 roku, ogłosiła, że jej pierwszym globalnym ambasadorem będzie popularny piosenkarz, Lionel Richie. Książę Walii miał okazję spotkać się z nim właśnie podczas swojej wizyty na Barbadosie. 

Embed from Getty Images

Lionel Richie opowiedział mu o tym, jak praca charytatywna zmieniła życie młodych ludzi na Barbadosie. W tym czasie księżna Camilla odwiedziła uczniów Derrick Smith School. Nieco później natomiast książę Karol zobaczył się z przedstawicielami Barbados Defence Force, aby dowiedzieć się więcej na temat planowania kryzysowego na wypadek huraganów (które są na tej wyspie dość częstym zjawiskiem) oraz innych klęsk żywiołowych.

Embed from Getty Images

Wieczorem książę Walii i księżna Kornwalii wzięli udział w przyjęciu zorganizowanym w rezydencji premier Barbadosu, Mii Mottley. Książę Karol miał okazję wygłosić tam przemówienie, w którym podkreślił, jak mocna więź łączy jego i jego rodzinę z mieszkańcami wyspy. 

Embed from Getty Images

O wizycie księcia Walii na St. Lucii pisałam tutaj (klik). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia