niedziela, 3 marca 2019

Podsumowanie miesiąca | luty 2019


Zanim na dobre wejdziemy w marzec, zapraszam was na powtórkę z rozrywki, czyli podsumowanie lutego. 

W połowie miesiąca królowa wróciła z Sandringham i niemal od razu wzięła się do pracy. O jej pierwszych wyjściach po świątecznym urlopie pisałam tutaj (klik). W lutym minęło też 67 lat odkąd Elżbieta II wstąpiła na tron. Z tej okazji przygotowałam wpis o okolicznościach, w jakich doszło do tego wydarzenia. Znajdziecie go tutaj (klik).

Embed from Getty Images

Książę Karol i księżna Camilla również nie próżnowali - ich ostatnie zobowiązania podsumowywałam tutaj (klik) i tutaj (klik). Clarence House podał, że pod koniec marca para odwiedzi kilka państw na Karaibach. Księcia Walii i księżną Kornwalii będziemy mogli zobaczyć m.in. na Kubie. 

Embed from Getty Images

Pakiet swoich wyjść zaliczyli także książę i księżna Cambridge. Pisałam o nich tutaj (klik) i tutaj (klik). William i Kate m.in. pojawili się  na rozdaniu nagród BAFTA oraz wybrali się z wizytą do Irlandii Północnej. Luty był również miesiącem, w którym znowu dużo pisało się o konflikcie Kate i Meghan. Wspominałam o tym w tym tekście (klik). 

Embed from Getty Images

Pracowity miesiąc mieli Harry i Meghan. O ich zobowiązaniach pisałam tutaj (klik) i tutaj (klik). Osobny wpis powstał natomiast na temat ich wizyty w Maroku. Znajdziecie go tutaj (klik). W lutym debatowaliśmy też nad tytułami jakie może, ale wcale nie musi dostać Baby Sussex. Po szczegóły odsyłam tutaj (klik).

Embed from Getty Images

Tymczasem 14 lutego książę Andrzej odwiedził Uniwersytet Hertfordshire. Zapoznał się tam z pracami wydziałów Inżynierii, Technologii i Nauk Medycznych. 18 lutego  wizytował Exeter, a 26 lutego był gospodarzem Teen Tech Awards w Pałacu Buckingham. W połowie miesiąca, a dokładniej 19 lutego, książę Yorku obchodził swoje 59 urodziny. Z tej okazji postanowiłam przybliżyć wam jego sylwetkę. Ten wpis znajdziecie tutaj (klik).

W lutym mieliśmy też okazję zobaczyć księżniczkę Eugenie, która odwiedziła organizacje Stop the Traffik i Data Science Institute oraz Uniwersytet Nottingham. Ujawniono również, że od 1 do 22 marca w Zamku Windsor można oglądać wystawę strojów ślubnych księżniczki Eugenie i Jacka Brooksbanka. I jeśli już w tym temacie jesteśmy, to z okazji walentynek przygotowałam dla was wpis z zestawieniem książęcych sukien ślubnych. Znajdziecie go tutaj (klik). Co ciekawe, to właśnie on cieszył się waszym największym zainteresowaniem w ubiegłym miesiącu. 

Embed from Getty Images

13 lutego hrabia Wessex odwiedził The London Palladium, aby wesprzeć organizację charytatywną Royal Brompton and Harefield. Nieco wcześniej, bo 6 lutego hrabina Wessex wizytowała Cumbrię. Zobaczyła tam m.in. jak wygląda proces parzenia kawy, odwiedziła też ośrodek Bendrigg Trust oraz The Westmorland Agricultural Society. Dzień później pojawiła się w Wheal Martyn, muzeum porcelany w Kornwalii. 27 lutego Sophie wzięła udział w konferencji zorganizowanej przez organizację Sexual Violence in War, na temat zapobiegania przypadkom przemocy seksualnej, a dzień później odwiedziła Surrey.  

Luty pracowicie spędziła księżniczka Anna, jak zwykle zresztą. Na początku miesiąca odwiedziła Gloucetershire. 13 lutego wręczała inwestytury, 15 lutego uczestniczyła w Younger Brethren’s Guest Night Dinner zorganizowanej przez Trinity House, a wcześniej odwiedziła National Railway Museum i University of York w Yorkshire. 18 lutego księżniczka odwiedziła The Saddlers Company, gdzie podjęto  temat leczniczego wpływu koni na życie ludzi, a dzień później wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez UK Coaching. Z kolei w środę, 20 lutego, wizytowała Glasgow.

6 lutego książę Gloucester odwiedził Uniwersytet Worcester. Dwa dni później, 8 lutego, już w towarzystwie żony wziął udział w nabożeństwie z okazji Waitangi Day - święta narodowego Nowej Zelandii. 27 lutego księżna Birgitte otworzyła nowe skrzydło w Berkshire Community Hospital, a wcześniej w tym miesiącu również Targi Basketmarkets.

11 lutego książę Kentu wziął udział w ceremonii wręczenia nagrody Dresden Peace Prize, gdzie zaprezentował tegoroczną laureatkę, Kim Phuc Phan Thi. Przy okazji wizyty w Dreźnie odwiedził też ośrodek technologiczny, TU Dresden. 22 lutego swoje 86 urodziny obchodziła księżna Kentu. Z tej okazji przygotowałam na jej temat krótki wpis. Znajdziecie go tutaj (klik). 

Embed from Getty Images

To najważniejsze, co wydarzyło się w lutym. O tym co czeka nas w marcu przeczytacie tutaj (klik), a poprzednie podsumowanie znajdziecie tutaj (klik).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia