środa, 6 marca 2019

Lancashire: William i Kate odwiedzili Blackpool


Blackpool to liczące około 140 000 mieszkańców miasto położone w hrabstwie Lancashire. Uważane jest za przyjemny, znajdujący się nad Morzem Irlandzkim ośrodek wypoczynkowy. I właśnie to miejsce odwiedzili w środę książę i księżna Cambridge.

Swój pobyt William i Kate rozpoczęli od Blackpool Tower, czyli głównej atrakcji turystycznej miasta. Niewtajemniczonym wyjaśniam, że jest to otwarta pod koniec XIX wieku i licząca 158 metrów wieża, będąca najwyższą budowlą tego uroczego ośrodka miejskiego. Podobno przy jej projektowaniu wzorowano się na Wieży Eiffla, ale co z tego wyszło, musicie już ocenić sami. 

Embed from Getty Images

Przed budowlą para książęca przywitała się z tłumem, który się tam zgromadził. Pogoda była iście angielska, więc wszystko odbywało się pod osłoną parasoli. 

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

Podobno głównymi problemami miast takich jak Blackpool są kwestie mieszkaniowe, więc William i Kate odwiedzili Kirby Road, aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. W ramach swojej misji zobaczyli dwa domy - słabo utrzymany i taki, który przeszedł remont pod okiem organizacji My Blackpool Home. Różnica, jak można się domyślić, była znacząca. 

Embed from Getty Images

W Bibliotece Głównej książę i księżna spotkali się z kolei z przedstawicielami  organizacji CECD Blackpool, która dba o to, aby miasto było środowiskiem przyjaznym do życia i wychowywania dzieci. Były na nim obecne m.in. osoby reprezentujące służby ratownicze. Omówione natomiast zostały główne założenia programu "Lepszy start", który funkcjonuje w Blackpool.

Na koniec William i Kate odwiedzili też Revoe Park, czyli ogród miejski, który przeszedł renowację właśnie w ramach tej inicjatywy. 

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

I na podsumowanie - zdjęcie dnia:

Embed from Getty Images

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia