sobota, 9 marca 2019

Dzień na Brytyjskim Dworze Królewskim | 8 marca 2019


8 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak spędzili ten czas członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej? Dzisiaj przyjrzymy się temu bliżej. 

Książę Walii odwiedził University College of Estate Management, gdzie m.in. z okazji tego właśnie święta miał możliwość dowiedzenia się więcej na temat Irene Barclay, pierwszej kobiety w Wielkiej Brytanii, która została biegłym rzeczoznawcą i która studiowała na UCEM w latach 20. ubiegłego wieku. 

Księżna Sussex wzięła udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym w King's College przez Queen's Commonwealth Trust. Przy okazji ogłoszono, że Meghan będzie wiceprzewodniczącym tej organizacji. Dla przypomnienia warto dodać, że jej mąż jest jej przewodniczącym. 

Embed from Getty Images

Meghan wzięła udział w dyskusji razem z innymi kobiecymi liderami w celu omówienia różnych zagadnień wpływających na sytuację kobiet w dzisiejszych czasach. Obok niej w rozmowie uczestniczyły Annie Lennox, Adwoa Aboah, Angie Murimirwa i była premier Australii, Julia Gillard.

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

- Zgadzam się z tym, że feministami muszą być również mężczyźni - powiedziała księżna. - Jeśli coś idzie nie tak, jeśli brakuje sprawiedliwości i równości, ktoś musi coś powiedzieć. Dlaczego to nie możesz być właśnie ty? - dodała. 

Księżniczka Beatrice, jako ambasador Social Institutions & Gender Index, wygłosiła przemówienie na konferencji zorganizowanej przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Zostało ono poświęcone potrzebie wzmocnienia roli kobiet oraz promowaniu równouprawnia. 

Hrabina Wessex, jako przewodnicząca Women's Network Forum, z okazji Dnia Kobiet otworzyła londyńską giełdę. Miała też możliwość zobaczenia posągu Nieustraszonej Dziewczynki, autorstwa znanej rzeźbiarki, Kristen Visbal. Jest to właściwie kopia posągu, który w 2017 roku ustawiono w pobliżu nowojorskiej giełdy na Wall Street. W założeniu ma podkreślać potrzebę zwiększania roli kobiecych liderów w biznesie. Rzeźbę można oglądać w londyńskim City przez pół roku. 

Embed from Getty Images

Nieco później hrabina była też gospodarzem spotkania, które odbyło się w Pałacu Buckingham, a które poświęcone zostało istotnej roli kobiet w budowaniu pokoju w krajach dotkniętych konfliktem. Była to okazja do podzielenia się pomysłami i wymiany doświadczeń związanych właśnie z tym tematem. 

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

- Musimy dopilnować, aby cisza, która kryje ból i cierpienie, przerodziła się w głosy nadziei i powód do działania - powiedziała Sophie. 

I chyba nie wypada się z nią nie zgodzić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia