czwartek, 28 lutego 2019

O tym co nas czeka w marcu 2019 roku


64 urodziny Timothy'ego Laurence'a
Mąż księżniczki Anny urodził się 1 marca 1955 roku w Londynie. Całą swoją karierę zawodową poświęcił wojsku. Pracował m.in. na okrętach HMY Britannia oraz HMS Sheffield. W latach 1986-1989 był adiutantem królowej Elżbiety. Wtedy też poznał jej córkę, z którą w grudniu 1992 roku wziął ślub. Uroczystość odbyła się w Szkocji, ponieważ Anna jest rozwódką, a kościół anglikański, w przeciwieństwie do Szkockiego Kościoła Episkopalnego, nie zezwala na ponowne małżeństwa w takich przypadkach. Po ślubie z księżniczką nie otrzymał tytułu książęcego. Nie jest też oficjalnym członkiem Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. 

Embed from Getty Images 

55 urodziny księcia Edwarda, hrabiego Wessex
Książę Edward urodził się 10 marca 1964 roku jako trzeci syn i czwarte dziecko królowej Elżbiety i księcia Filipa. Podobnie jak jego ojciec i starsi bracia uczył się w Gordonstoun. W młodości wykazywał zacięcie artystyczne - fascynował go teatr i telewizja. Na początku lat 90. media domniemywały, że może być homoseksualistą, ponieważ nie wykazywał zainteresowania płcią piękną. To się jednak zmieniło kiedy poznał Sophie Rhys-Jones. W 1999 roku wzięli ślub, a w 2003 i 2007 roku urodziły się ich dzieci - Louise i James.

Embed from Getty Images 

29 urodziny księżniczki Eugenie
Księżniczka Eugenie urodziła się 23 marca 1990 roku jako druga córka księcia i księżnej Yorku. Mimo że jest zaliczana do oficjalnych członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, to nie pracuje dla monarchii na pełny etat. Zarówno ona jak i jej starsza siostra mają normalne, etatowe prace. W październiku ubiegłego roku Eugenie wzięła ślub ze swoim wieloletnim partnerem, Jackiem Brooksbankiem. 

Embed from Getty Images

7 urodziny Isli Phillips
Isla urodziła się 29 marca 2012 roku jako druga córka Petera Phillipsa i jego żony, Autumn, druga wnuczka księżniczki Anny i druga prawnuczka królowej Elżbiety. Ma starszą siostrę, gwiazdę mediów społecznościowych, Savannah. Podobnie jak jej rodzice, nie jest zaliczana do oficjalnych członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. 

Embed from Getty Images

17 rocznica śmierci Królowej Matki
Królowa Matka zmarła 30 marca 2002 roku, niecałe dwa miesiące po śmierci młodszej ze swoich córek, księżniczki Małgorzaty. Matka aktualnej królowej doczekała sędziwego wieku 101 lat. W czasach panowania swojego męża była nazywana królową Elżbietą, ale po wstąpieniu na tron córki noszącej to samo imię, zaczęto ją nazywać Królową Matką. Przeżyła męża o okrągłe 50 lat, więc to określenie przylgnęło do niej na stałe. 

Embed from Getty Images 


I to wszystko jeśli chodzi o najważniejsze rocznice, które czekają nas w marcu. O tych lutowych pisałam tutaj (klik). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia