poniedziałek, 18 lutego 2019

Królewskie zobowiązania | Karol i Camilla #4


Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla księcia Karola i księżnej Camilli - jak zwykle zresztą. Dzisiaj zapraszam was na przegląd ich niedawnych aktywności.

5 lutego książę Walii i księżna Kornwalii odwiedzili UK Supreme Court, który, jak rozumiem, jest czymś w rodzaju polskiego Sądu Najwyższego. Spotkali się z jego pracownikami i wypili herbatę z sędziami. Wieczorem natomiast byli gospodarzami przyjęcia dla osób wspierających British Asian Trust, które odbyło się w Pałacu Buckingham. 

Embed from Getty Images  
Embed from Getty Images  
Embed from Getty Images  

6 lutego księżna Camilla udała się do Unicorn Theatre, żeby wesprzeć inicjatywę "Glorious Grandparents", która ma na celu zachęcanie dziadków do zabierania do teatrów swoich wnuków. Przy okazji przypomniano, że księżna jest patronem Unicorn Theatre od 2005 roku. Dzień później, 7 lutego, Camilla odwiedziła St. Johns Angell Town w Brixton, gdzie spotkała się z członkami tej społeczności. Miała okazję m.in. obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci oraz otworzyć bibliotekę i przekazać jej kilka książek, w tym również słynne Opowieści z Narnii C.S. Lewisa. Później księżna odwiedziła też park w Stockwell, gdzie dowiedziała się więcej m.in. na temat programu angażującego lokalnych pacjentów w prace związane z ogrodnictwem. Tymczasem książę Karol uczestniczył w inwestyturach. 

Embed from Getty Images 

12 lutego para książęca odwiedziła hrabstwo Merseyside. W pierwszej kolejności pojawili się w Victoria Gallery and Museum na Uniwersytecie w Liverpoolu. Spotkali tam prezydenta Irlandii, Michaela D. Higginsa i jego żonę. Wszyscy razem widzieli się z członkami irlandzkiej społeczności uniwersytetu. Następnie książę odwiedził St George's Hall, aby obejrzeć tamtejsze podziemia. Spotkał tam m.in. córkę i wnuczkę Nelsona Mandeli, byłego, legendarnego prezydenta RPA. Książę Karol miał też okazję pojawić się w Royal Albert Dock i w Międzynarodowym Muzeum Niewolnictwa. Swój dzień zakończył w hospicjum Marie Curie. Tymczasem jego żona wybrała się obejrzeć słynny mural w Liverpoolu, "For All Liverpool's Birds", stworzony przez Paula Curtisa. Następnie odwiedziła Bibliotekę Główną, gdzie miała okazję m.in. poczytać chwilę z dziećmi. Jeszcze tego samego dnia wieczorem książę zjawił się w Royal Opera House, żeby obejrzeć balet. Było to przedstawienie przygotowane specjalnie z okazji jego 70 urodzin. Karol obchodził je w listopadzie ubiegłego roku. Rankiem kolejnego dnia książę odwiedził Kensington Aldridge Academy. Uczestniczył tam m.in. w lekcji historii, a także spotkał się w uczniami poszkodowanymi w pożarze Grenfell Tower. Budynek ten znajduje się bowiem tuż obok szkoły. Tymczasem księżna Camilla wzięła udział w spotkaniu Royal Osteoporosis Society. Temat osteoporozy jest niezwykle ważny dla księżnej, której mama i babcia zmarły w wyniku tej choroby.

Embed from Getty Images  
Embed from Getty Images  
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

14 lutego księżna Camilla była gospodynią spotkania zorganizowanego dla London Taxi Drivers' Charity for Children w Pałacu Buckingham. Londyńscy taksówkarze zbierają pieniądze dla chorych i upośledzonych dzieci od ponad 90 lat. Tymczasem jej mąż uczestniczył w nabożeństwie w Rumuńskim Kościele Prawosławnym. 

I na dzisiaj to już wszystko. O poprzednich wyjściach książęcej pary pisałam tutaj (klik). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia