środa, 16 stycznia 2019

Królewskie zobowiązania | William i Kate


Brytyjska Rodzina Królewska dość leniwie rozpoczęła rok 2019, ale powoli się rozkręca. 9 stycznia, w dniu urodzin swojej żony, książę William udał się z wizytą do London's Air Ambulance, organizacji charytatywnej śpieszącej z medyczną pomocą lotniczą wszystkim potrzebującym londyńczykom. Organizacja działa od 30 lat i opiera swoją działalność m.in. na darowiznach. Książę, który może się pochwalić doświadczeniem w pracy w podobnym miejscu, mógł na własne oczy przekonać się jak dokładnie została zorganizowana praca tej konkretnej jednostki. Zdecydował się też objąć ją swoim patronatem. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

15 stycznia księżna Kate pojawiła się w Islington, gdzie w King Henry's Community Garden wzięła udział w spotkaniu z dziećmi, podczas którego m.in. pomogła im zrobić pizzę na świeżym powietrzu oraz domki dla ptaków. Miała też okazję zwiedzić ten ogród. Przy tej okazji Pałac Kensington ogłosił, że księżna będzie współautorką projektu jednego z ogrodów, które zaprezentowane zostaną na tegorocznym Chelsea Flower Show. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

Dzień później księżna Cambridge odwiedziła Royal Opera House, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat przygotowywania kostiumów wykorzystywanych w przedstawieniach. Kate jest ponoć żywo zainteresowana tym tematem. Szefowa kostiumografów pokazała jej kilka strojów baletowych. Księżna zobaczyła się też z baletnicami i solistami baletu, którzy opowiedzieli jej o wyzwaniach związanych z tańczeniem w kostiumach. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images 
Embed from Getty Images

To teraz pytanie: co byście woleli? Lot śmigłowcem nad Londynem, lekcję o przygotowywaniu kostiumów operowych i baletowych czy zaprojektowanie ogrodu? Jestem bardzo ciekawa :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia