środa, 9 stycznia 2019

Przyszła królowa z ludu | Księżna Kate


Catherine Elizabeth Middleton urodziła się 9 stycznia 1982 roku w Reading w hrabstwie Berkshire jako pierwsze dziecko Carole i Michaela Middletonów. Wydaje się, że jej dzieciństwo było spokojne i szczęśliwe. Rodzice Kate, którzy poznali się podczas swojej pracy dla British Airways, doczekali się jeszcze dwójki dzieci - córki Pilippy i syna Jamesa. Pod koniec lat 80. założyli firmę Party Pieces, która odniosła spory sukces i pozwoliła całej rodzinie żyć na stabilnym, wysokim poziomie. 

Przyjaźń z Williamem

M.in. właśnie ten sukces finansowy dał Middletonom możliwość zapewnienia swoim dzieciom solidnej edukacji. Kate miała okazję uczyć się m.in. w Downe House, gdzie podobno była bardzo źle traktowana przez inne uczennice, co spowodowało, że rodzice przenieśli ją do Marlborough College. Później zdecydowała się na studia na Uniwersytecie St. Andrews, gdzie poznała Williama, który, podobnie jak ona, chciał tam wówczas studiować. Mówi się, że ich znajomość rozpoczęła się od studenckiego pokazu mody, na którym przyszła księżna zaprezentowała się w przezroczystej sukience, co miało zrobić na Williamie spore wrażenie i spowodowało, że nabrał ochoty, aby ją poznać. A jak już poznał, to się z nią zaprzyjaźnił.

Embed from Getty Images

Waity Katie

Zaczęło się od przyjacielskiej relacji, ale ta po jakimś czasie przerodziła się w końcu w związek... długi, wieloletni, w wyniku którego media nadały pannie Middleton upokarzający przydomek Waity Katie, podsumowujący ją jako naiwną dziewczynę, która czeka na pierścionek zaręczynowy, nie podejmując żadnej aktywności zawodowej w obawie, że zostanie to źle odebrane przez rodzinę królewską. Ta miłość sporo ją kosztowała. Jej znajomi zapewniają, że gdyby nie William, Kate zrobiłaby karierę, bo zawsze doskonale się uczyła i wykazywała wieloma innymi cechami charakterystycznymi dla ludzi sukcesu, takimi jak inteligencja i pracowitość. 

Embed from Getty Images

Zerwanie

Para rozstała się, podobno z inicjatywy Williama, w 2007 roku, co sprowokowało Kate do pokazania czynami, a nie słowami, że nie obeszło jej to tak bardzo, jak wszyscy myśleli. Prawdopodobnie to właśnie ten pokaz godności i klasy dał Williamowi pewność co do tego, że o kobietę podobnie zdyscyplinowaną będzie mu bardzo trudno, mimo że kandydatki na księżną ustawiały się do niego w kolejkach. W efekcie tego wszystkiego nie zdążyliśmy nawet mrugnąć, a panna Middleton wróciła na swoje stałe miejsce przy boku księcia. 

Księżna Cambridge

Wreszcie, pod koniec 2010 roku Wielka Brytania doczekała się zaręczyn, które odwlekano tak długo. Ogłoszono je w listopadzie, a pod koniec kwietnia 2011 roku Catherine Middleton została w końcu księżną Cambridge, hrabiną Strathearn i baronową Carrickfergus. Nieco ponad dwa lata później Kate dała Brytyjczykom kolejnego przyszłego króla, księcia George'a. W 2015 roku urodziła mu siostrę, a w 2018 roku brata. 

Embed from Getty Images

Przyszła królowa

Aktualnie Kate uważana jest za wielką wygraną Brytyjskiej Rodziny Królewskiej - jej bliscy nie wikłają się w skandale, prowadząc spokojne, ustabilizowane życie, a ona sama sumiennie wypełnia swoje obowiązki, zdając się rozumieć pełnioną przez siebie rolę na brytyjskim dworze. Wydaje się również, że jej relacja z Williamem, zbudowana na przyjaźni, jest solidna i trwała. Jak będzie dalej? Czas pokaże. 

A wy co myślicie o dzisiejszej jubilatce?

Ciekawy tekst na temat Kate pojawił się dzisiaj na stronie Vogue Polska. Znajdziecie go tutaj (klik). 

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia