sobota, 12 stycznia 2019

Pierwsze patronaty księżnej Meghan


W czwartek Pałac Kensington poinformował o pierwszych  instytucjach, które swoim patronatem obejmie księżna Meghan. Będzie ich cztery, w tym dwa, które żona księcia Harry'ego przejmie od królowej. 

National Theatre
To zdecydowanie mój ulubiony patronat księżnej Sussex, ponieważ z jednej strony wydaje się być dość oczywistym wyborem, zważywszy na przeszłość zawodową Meghan, z drugiej jednak jest coś lekko zgrzytającego w fakcie, że patronem jednego z trzech najbardziej znamienitych teatrów w Wielkiej Brytanii, na deskach którego występowali tacy aktorzy jak chociażby Judi Dench, Anthony Hopkins, Maggie Smith czy Ian McKellen, będzie była drugoligowa amerykańska aktorka serialowa. 

Embed from Getty Images

W każdym razie Teatr Narodowy rozpoczął swoją działalność w 1963 roku, chociaż pomysł na jego utworzenie pojawił się o wiele wcześniej. Pierwszym dyrektorem artystycznym instytucji był Laurence Olivier, słynny brytyjski aktor, który miał już wówczas w swoim dorobku dwa Oscary. W połowie lat 70. teatr przeniósł się do nowej siedziby, położonej na południowym brzegu Tamizy, gdzie mieści się do dziś. 

Dotychczasowym patronem National Theatre była królowa Elżbieta II. Pełniła tę funkcję przez 45 lat. 

The Association of Commonwealth Universities 
Księżna otrzymała też patronat nad organizacją zajmującą się edukacją. ACU to stowarzyszenie zrzeszające uniwersytety państw Wspólnoty Narodów, które szczyci się tym, że jest najstarszą na świecie międzynarodową siecią uniwersytecką oraz że obejmuje uczelnie wyższe z wszystkich 53 krajów Commonwealthu. 

Ten patronat księżna Sussex również przejęła od królowej, która obejmowała nim ACU przez 33 lata. 

Mayhew
Trzecim patronatem Meghan będzie Mayhew, czyli organizacja charytatywna zajmująca się przede wszystkim zwierzętami. Ma ona na celu zmniejszenie liczby potrzebujących opieki psów i kotów, poprzez zmienianie negatywnych wzorców zachowań, inicjatywy społeczne oraz prewencyjną opiekę weterynaryjną. Instytucja wierzy w to, że dobro zwierząt jest nieodłącznym elementem dobrze funkcjonującego społeczeństwa.

Księżna Sussex odwiedzi Mayhew w  środę, 16 stycznia.

Smart Works
Czwarty patronat związany jest z kobietami, czego można się było po Meghan spodziewać. Dotyczy on tych z nich, które są długotrwale bezrobotne. Smart Works pomaga im wrócić na rynek pracy, poprzez przygotowywanie ich do rozmów kwalifikacyjnych. Obejmuje to również stylizację, w myśl zasady "jakim cię widzą, takim cię piszą".

Embed from Getty Images

Księżna Sussex już w dniu ogłoszenia swojej współpracy z organizacją, odwiedziła jej progi. Miała tam okazję m.in. popracować chwilę jako stylistka i wybrać stroje podopiecznym instytucji. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z tej wizyty.


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Co myślicie o patronatach Meghan?

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia