niedziela, 30 grudnia 2018

O tym co nas czeka w styczniu 2019 roku


Styczeń czai się za rogiem, więc pomyślałam, że warto byłoby spojrzeć w kalendarz i przeanalizować to, co czeka nas w nadchodzącym miesiącu.

37 urodziny księżnej Kate

Głównym punktem styczniowego programu będą z pewnością 37 urodziny księżnej Cambridge, która przyszła na świat 9 stycznia 1982 roku w miasteczku Reading w hrabstwie Berkshire jako pierwsze dziecko Carole i Michaela Middletonów. Żona księcia Williama jest z wykształcenia historykiem sztuki. To właśnie na uniwersytecie poznała swojego przyszłego małżonka. Miało to miejsce w 2001 roku. Księżna Kate ma dwoje rodzeństwa - siostrę Philippę i brata Jamesa. Jej rodzice są właścicielami firmy Party Pieces, zajmującej się m.in. sprzedażą dekoracji na przyjęcia. 


Embed from Getty Images

74 urodziny księżnej Marie Christine 

15 stycznia 74 urodziny będzie obchodziła inna księżna - żona księcia Michała z Kentu, Marie Christine, która jest, lub przynajmniej jeszcze do niedawna była, dość kontrowersyjną osobą na brytyjskim dworze. Urodziła się w Karlowych Warach w Czechach jako córka barona Hubertusa von Reibnitza i hrabiny von Muraszombath. W momencie, w którym poznała księcia Michała, była rozwódką (tak, tak, Meghan nie taka znowu pierwsza w tej kwestii). Ślub z nią na wiele lat usunął księcia Michała z listy sukcesji do tronu, ale nie z powodu stanu cywilnego szanownej wybranki, a dlatego, że wyznawała ona i nadal wyznaje wiarę katolicką. Książę powrócił do kolejki do tronu dopiero w 2011 roku, kiedy to wreszcie zezwolono na małżeństwa osób pretendujących do tronu z katolikami. Marie Christine z zawodu jest pisarką i, uwaga, uwaga, specjalizuje się w historii europejskich rodzin królewskich. 


Embed from Getty Images

5 urodziny Mii Tindall

Impreza szykuje się również w rodzinie Tindallów. Starsza z dwóch córek Zary i Mike'a, Mia, będzie w styczniu świętowała swoje 5 urodziny. Dziewczynka przyszła na świat 17 stycznia 2014 roku w Gloucester, a ochrzczona została 30 listopada w Cherington. Niedawno, bo w czerwcu tego roku, została starszą siostrą małej Leny.


Embed from Getty Images

54 urodziny hrabiny Sophie 

20 stycznia przypadają urodziny żony najmłodszego syna królowej Elżbiety, księcia Edwarda. Hrabina Wessex, bo o niej mowa, kończy w styczniu 54 lata. Do rodziny królewskiej weszła w 1999 roku. Wcześniej pracowała w branży PR, a nawet założyła i prowadziła własną firmę działającą właśnie w tym obszarze. Z kariery zawodowej zrezygnowała w 2002 roku po to, aby w stu procentach poświęcić się pełnieniu obowiązków związanych z przynależnością do rodziny królewskiej.


Embed from Getty Images

Którą styczniową jubilatkę lubicie najbardziej? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia