środa, 19 grudnia 2018

Najważniejsze wydarzenia w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej w 2018 roku


Rok 2018 powoli się kończy, więc warto byłoby przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia, które przyniósł nam on w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Na szczęście Windsorowie nikomu nie szczędzą wrażeń, dzięki czemu osoby takie jak ja mają o czym pisać, jeśli tylko najdzie je taka ochota. 

Narodziny księcia Louisa

Mocnym punktem programu 2018 roku były z pewnością narodziny trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate - Louisa. Chłopiec przyszedł na świat 23 kwietnia w tym samym londyńskim szpitalu, w którym urodziło się jego rodzeństwo, a ochrzczono go 9 lipca w kaplicy St. James's Palace. Warto wspomnieć, że z racji zniesienia primogenitury męskiej, co miało miejsce już kilka lat temu, książę Louis zajął piąte miejsce w kolejce do tronu. Miejsce czwarte, dzięki zasadzie primogenitury absolutnej, zachowała jego siostra, księżniczka Charlotte. 

Embed from Getty Images 

 Ślub księcia Harry'ego

Embed from Getty Images

19 maja oczy całego świata zwróciły się w kierunku Zamku w Windsorze, gdzie naczelny hulaka Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, książę Harry, dał się usidlić amerykańskiej aktorce, Meghan Markle. Wokół całego wydarzenia pojawiło się sporo kontrowersji, związanych głównie z tempem znajomości młodej pary oraz, co chyba bardziej istotne, z samą panną młodą i jej dość interesującą rodziną. Księżna Meghan jako czarnoskóra, rozwiedziona, amerykańska aktorka nie mogła zostać uznana za pożądaną partię dla wnuka aktualnej monarchini oraz syna, brata i wujka przyszłych monarchów Zjednoczonego Królestwa. Jeszcze większe wątpliwości wzbudziła rodzina panny Markle, ze szczególnym uwzględnieniem jej rodzeństwa i ojca. Ostatecznie na ślubie pojawiła się tylko jej matka, Doria Ragland. 

Ślub księżniczki Eugenie Ślub księcia Harry'ego nie był jedynym ślubem w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej w 2018 roku. 12 października wyszła za mąż księżniczka Eugenie, córka księcia Andrzeja i jego byłej żony, Sarah Ferguson. Wybrankiem panny z Yorku został jej wieloletni partner, Jack Brooksbank. Ślub miał miejsce w kaplicy na Zamku w Windsorze.
Embed from Getty Images
Ciąża księżnej Meghan

Embed from Getty Images

Tuż po uroczystościach związanych ze zmianą stanu cywilnego młodszej córki księcia Andrzeja, bo 15 października, ogłoszono publicznie coś, czego spodziewaliśmy się w zasadzie od dnia ślubu Harry'ego i Meghan, a mianowicie, że para książęca spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Przyjdzie ono na świat wiosną przyszłego roku. Bez względu na płeć, zajmie siódme miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. 

70 urodziny księcia Karola

Embed from Getty Images

14 listopada pierworodny syn królowej Elżbiety i księcia Filipa skończył 70 lat. Jest najstarszym następcą tronu w historii brytyjskiej monarchii. Nikt nawet nie zbliżył się z rekordu, który z każdym kolejnym dniem, dzięki długowieczności swojej matki, śrubuje aktualny książę Walii. 

Teraz pozostaje nam czekać na to, co przyniesie nam rok 2019... 

Źródło zdjęcia: www.twitter.com/KensingtonRoyal

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia