wtorek, 3 kwietnia 2018

Co za nami #9, czyli Windsorowie świętują Wielkanoc

Kolejny tydzień za nami. Ujawniono w nim m.in. kto zajmie się kwiatami w dniu ślubu Harry'ego i Meghan. Królowa tymczasem rozdała tradycyjną jałmużnę z okazji świąt i zgromadziła prawie całą familię na nabożeństwie w Windsorze. 

26 marca
Ogłoszono, że księżna Kate została patronką Victoria and Albert Museum.

Książę Karol w Cumbrii 
Książę Walii spędził dzień w Cumbrii. Odwiedził Lake District National Park, który niedawno został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a następnie wizytował National Centre for the Uplands, zajmujące się tematyką rodzinnych gospodarstw rolnych i życia na wsi. Miał też okazję przepłynąć się  Lady of the Lake, który jest uważany za jeden z najstarszych statków pasażerskich na świecie. Na koniec dnia odwiedził producenta papieru, który, jeśli dobrze rozumiem, przetwarza kubki na kawę w wysokiej jakości papier. Czad.

27 marca

Królowa podczas uroczystości wycofania ze służby HMS Ocean
Królowa wzięła udział w czymś na kształt pożegnania statku HMS Ocean, który był w służbie Royal Navy przez 20 lat. 

28 marca
Podano, że z okazji 70 urodzin księcia Walii, które przypadają w tym roku, latem w Pałacu Buckingham będzie można obejrzeć specjalną wystawę dzieł wybranych przez samego solenizanta.

Królowa z prezydent Estonii 
Królowa przyjęła w Zamku Windsor prezydent Estonii, Kersti Kaljulaid oraz nową gubernator generalną Barbadosu, Sandrę Mason.

29 marca

Królowa po nabożeństwie z okazji Wielkiego Czwartku
Królowa wzięła udział w uroczystościach związanych z Wielkim Czwartkiem w kaplicy Św. Jerzego na Zamku Windsor. Z tej okazji Elżbieta II tradycyjnie rozdała jałmużnę osobom zasłużonym dla lokalnych społeczności. 

6 urodziny obchodziła Isla Phillips - prawnuczka królowej, wnuczka księżniczki Anny i córka Petera Phillipsa. 

30 marca
Książę Walii, z okazji Wielkiego Piątku, nagrał film, w którym m.in. wyraża troskę o ludzi prześladowanych ze względów religijnych. 

Obchodziliśmy 16 rocznicę śmierci Królowej Matki. Zmarła w 2002 roku w sędziwym wieku 101 lat. 

1 kwietnia
Prawie cała królewska rodzina pokazała się na nabożeństwie z okazji Świąt Wielkanocnych w kaplicy Św. Jerzego w Windsorze. Pojawiła się królowa, książę Andrzej z córkami i przyszłym zięciem (dla którego był to publiczny debiut), księżniczka Anna z mężem, córką w zaawansowanej ciąży i synem oraz synową, książę Edward z całą rodziną oraz elegancko spóźnieni William i Kate. O całym tym zbiegowisku postanowił napisać Pudelek. Swoimi rewelacjami mógłby wzbudzić powszechne poruszenie, gdyby tylko ten temat interesował kogokolwiek poza mną. 

Yyy... albo jakoś tak. 
Moja reakcja na tę sensacyjną wiadomość płynnie przeszła od takiej:


Do takiej: 


W końcu - po pierwsze - kto by ich tam spamiętał, a po drugie - kto ich tam wie. 

I na dzisiaj to tyle. Poprzedni tydzień możecie prześledzić tutaj (klik). A jeśli macie ochotę na małe rozdanie z książką w roli głównej, zapraszam tutaj (klik). 

Źródła zdjęć: twitter.com/TheRoyalFamily, twitter.com/ClarenceHouse, twitter.com/KensingtonRoyal. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia