poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Co za nami #10, czyli dziesięcioletni wicehrabia za kółkiem Land Rovera

Dziesiąty odcinek serialu z Windsorami w roli głównej za nami. Nie był zbyt ciekawy, bo został zdominowany przez bohaterów drugoplanowych, ale z kronikarskiego obowiązku należy go odnotować. Sprawdźmy, co się w nim wydarzyło. 

2 kwietnia
Pojawiły się informacje, że już w tym tygodniu zaczną obowiązywać restrykcje dotyczące parkowania przy słynnym skrzydle Lindo w St Mary's w dzielnicy Paddington. Jeśli to prawda, może to oznaczać tylko jedno - szpital zaczyna się przygotowywać na przyjęcie kogoś bardzo, bardzo ważnego.


Niedługo znów czekają nas podobne sceny
Przez święta umknęła mi informacja, że księcia Filipa w trzecim sezonie The Crown zagra Tobias Menzies, więc teraz nadrabiam zaległości i donoszę, że księcia Filipa w trzecim sezonie The Crown zagra Tobias Menzies. 


Tobias Menzies, nowy książę Filip
Tymczasem w Windsorze normalne nastolatki spędzają wolny czas w zupełnie zwyczajny sposób. Lady Louise powoziła powozem (tak się mówi? powoziła powozem? bryczką? końmi w zaprzęgu?), a jej dziesięcioletni brat jeździł sobie po okolicy Land Roverem (!). W przejażdżce powozem towarzyszyła córce hrabina Sophie w stroju Indiany Jonesa, który, o dziwo, wyglądał całkiem uroczo. Strój, nie Indiana Jones. Za to wydaje się, że młodziutkiemu wicehrabiemu Severn w przejażdżce samochodem nie towarzyszył nikt. No cóż, brytyjska rodzina królewska dba o to, abyśmy w miarę możliwości regularnie czuli się przez nią szokowani.


Wicehrabia Severn za kółkiem Land Rovera
3 kwietnia
Jeśli już w temacie szokowania jesteśmy, to księżna Kate została zauważona na zakupach spożywczych w Norfolk. Podobno. Zdjęcia raczej nie dają nam stuprocentowej pewności co do tego. Ale! Jeśli jednak Kate to rzeczywiście Kate, to wygląda na to, że jak każda kobieta, ona również uwielbia wyprzedaże. 


Księżna Kate na zakupach
4 kwietnia
Książę i księżna Wa... tfu... książę Walii i księżna Kornwalii wybrali się w podróż do Australii, ale o ich wizycie napiszę w osobnym poście wkrótce. 

Książę Karol i księżna Camilla w Australii
Książę Filip przeszedł operację biodra, która zakończyła się sukcesem, jednak ze względu na zaawansowany wiek, małżonek królowej ma spędzić kilka dni w szpitalu na obserwacji.

Powoli pojawiają się pierwsze informacje co do możliwej obsady drugiego sezonu serialu Feud, który ma dotyczyć konfliktu Karola i Diany. Do roli księcia przymierzany jest Matthew Goode, a księżnej Rosamund Pike. Premiera zaplanowana jest na 2019 rok. 

5 kwietnia
Księżniczka Anna pojawiła się na młodzieżowych mistrzostwach kraju w żeglarstwie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Mam nadzieję, że właśnie nie wprowadzam was w błąd. W każdym razie zdjęcie, które widzicie sugeruje, że albo mówię prawdę, albo że jestem bliska prawdy.

Księżniczka Anna obserwuje zmagania zawodników 
Książę Andrzej, przy okazji swojej bytności w Bahrajnie, m.in. odwiedził tamtejszy oddział Pitch@Palace, a także otworzył The United Kingdom Naval Support Facility oraz wizytował Bahrain FinTech Bay.


Książę Andrzej w Bahrajnie
6 kwietnia
Harry i Meghan pojawili się w Bath, żeby obejrzeć treningi weteranów przed Invictus Games 2018, które odbędą się w Sydney w październiku. 

Harry i Meghan w Bath
Natomiast księżniczka Anna otworzyła Deveron Community Sports Centre w Banff i Macduff Community and Sports Centre w... Macduff, naturalnie. 

I to właściwie tyle - zaczyna się nowy tydzień i znowu można się zastanawiać nad tym co się wydarzy. Poprzednie siedem dni możecie prześledzić tutaj (klik), a rozdanie z książką Andrew Marra znajdziecie tutaj (klik). Do następnego spotkania!

Źródła zdjęć: twitter.com/KensingtonRoyal, twitter.com/TheRoyalFamily, twitter.com/ClarenceHouse, dailymail.co.uk, onmovies.co.uk. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia