sobota, 10 marca 2018

Skąd wzięła się Meghan Markle, czyli o pierwszym sezonie "W garniturach"

O tym że w momencie, w którym Meghan Markle wkroczyła na królewskie terytoria, nie była osobą zupełnie anonimową, wiemy nie od dziś. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że gdyby książę Harry poprosił o rękę Cressidę Bonas lub inną Chelsy Davy, nie odbiłoby się to aż takim echem na świecie. I pomijam w tej chwili oklepaną wyliczankę pod tytułem czarnoskóra, rozwiedziona Amerykanka, bo nie o tym chcę dzisiaj mówić. Z aktorkami, modelkami i piosenkarkami byli już łączeni najrozmaitsi brytyjscy książęta, z ojcem i bratem Harry'ego na czele, ale żaden z żadną nigdy jakoś nie wylądował przed ołtarzem. Takie rzeczy mogły się dziać w Monako, nie w Wielkiej Brytanii. No ale w końcu wszyscy liczyliśmy na niepokornego Harry'ego, prawda? I się nie przeliczyliśmy.

Główni bohaterowie serialu "W garniturach"
Meghan Markle nie jest supergwiazdą światowego kina, ale w swoim CV ma jeden, mocny punkt i jest nim oczywiście serial W garniturach. Jeśli w tym świecie można w ogóle mówić o dobrych produkcjach tego typu, to trzeba uczciwie przyznać, że Suits jest całkiem niezłym przedstawicielem gatunku, utrzymanym na bardzo przyzwoitym poziomie. Świat nowojorskich prawników, może mało realny, ale za to pełen mebli na wysoki połysk, gry o wielką kasę i tytułowych świetnych ciuchów - oto czego możemy się spodziewać, decydując się na rozpoczęcie przygody z tym serialem.

Meghan jako Rachel Zane, ambitna asystentka prawnicza
Głównym bohaterem Suits jest Mike Ross, drobny przestępca o nieprzeciętnym talencie do zapamiętywania wszystkiego, co raz przeczyta. Dzięki tej niesamowitej umiejętności zdarza mu się zdawać egzaminy za innych, mniej zdolnych lub pracowitych ludzi, w zamian za pieniądze. Pewnego dnia, przez przypadek trafia na przesłuchanie absolwentów prawa z Harvardu, z których ma zostać wyłoniony współpracownik wielkiego Harvey'a Spectera, prawnika nazywanego "najlepszym graczem w mieście". Mike robi takie wrażenie na Harvey'u, że ten postanawia go zatrudnić, mimo że wie, że Mike nie tylko nie ukończył prawa na Harvardzie, ale że w ogóle nie ukończył żadnych studiów. I oto cały pomysł na serial - genialny prawnik bez prawa wykonywania zawodu.

Gabriel Macht jako Harvey Specter i Patrick J. Adams jako Mike Ross - główni bohaterowie serialu "W garniturach"
Meghan Markle ma w tym serialu całkiem dużą rolę. Rachel Zane, w którą się wciela, jest asystentką w kancelarii, do której trafia Mike. Jest zdolna, ale nie potrafi zdawać egzaminów, dlatego... no cóż, jest asystentką, a nie prawniczką. Pojawia się już w pierwszym odcinku jako osoba, która ma wprowadzić Mike'a w jego obowiązki. Początkowo Ross nie robi na niej zbyt dobrego wrażenia, ale z czasem zawiązuje się między nimi coś na kształt sympatii, a może nawet czegoś więcej. W pierwszym sezonie, liczącym sobie 12 odcinków, wątek Meghan opiera się przede wszystkim na jej nieumiejętności zaliczania testów, co w oczywisty sposób kontrastuje z osobą Mike'a, a także na relacjach damsko-męskich. 

Meghan na planie serialu 
Dzięki pierwszemu sezonowi serialu, który okazał się hitem, Meghan zaistniała jako gwiazda małego ekranu. Spodobała się też widzom, więc jej wątek postanowiono kontynuować i rozwijać w kolejnym sezonie. Krążą pogłoski, że książę Harry już wtedy zwrócił na nią uwagę... 

Meghan w towarzystwie kolegi z planu, Ricka Hoffmana
Na dzisiaj to tyle, ale do tematu Meghan i Suits jeszcze wrócę. 

Źródło zdjęć: facebook.com/SUITSonUSA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia