środa, 14 marca 2018

Co za nami #6, czyli Meghan została ochrzczona

Kolejny tydzień za nami, więc kolejne informacje wymagają streszczenia. Zapraszam. 

5 marca
Podobno dzień wcześniej, czyli w niedzielę 4 marca swój wieczór panieński miała Meghan. Miał się on odbyć w luksusowym spa. Niezupełnie rozumiem ideę urządzania wieczoru panieńskiego komuś, kto w zasadzie nie jest już panną, więc nazwijmy tę imprezę okolicznościowym babskim wieczorem. Z innych spraw przedślubnych - pojawiły się informacje, że Meghan jeszcze w tym miesiącu ma zostać ochrzczona w obrządku anglikańskim. 

6 marca

Kate w Pegasus Primary School
Czas na poważnie zacząć tydzień - księżna Kate odwiedziła Pegasus Primary School w Oxfordzie.

Królowa świętuje 70-lecie Międzynarodowej Organizacji Morskiej w Londynie
Królowa natomiast wizytowała Międzynarodową Organizację Morską w Londynie z okazji 70-lecia jej istnienia.

Książę na rozdaniu nagród Prince's Trust
Książę Karol z kolei był gospodarzem dorocznej gali wręczenia nagród związanych z działalnością Prince's Trust (chodzi o osiągnięcia młodzieży, która przezwyciężyła problemy społeczne takie jak przemoc, narkomania czy bezdomność). Pojawiło się na niej wiele znanych i lubianych osób, m.in. piosenkarze Tom Jones i Olly Murs, gwiazda serialu Breaking Bad, Bryan Cranston, aktor Tom Hardy czy piłkarz Thierry Henry. 

7 marca

Księżna na otwarciu Place2Be
Księżna Kate otworzyła nową siedzibę Place2Be, organizacji charytatywnej zajmującej się przede wszystkim zdrowiem psychicznym dzieci. Nowa siedziba ma ponoć najnowocześniejsze zaplecze szkoleniowe. 

Królowa przyjęła w Pałacu Buckingham następcę saudyjskiego tronu.

Książę Harry z wizytą na Silverstone
Książę Harry pojawił się na torze Silverstone, gdzie odbywają się wyścigi Formuły 1. Miał okazję dowiedzieć się trochę więcej na temat historii tego miejsca, a także zwiedzić Silverstone University Technical College, położony w pobliżu toru. Rozmawiał z uczniami tej szkoły. Ale cóż to byłaby za wizyta, gdyby przy okazji niczego nie otwarto... no więc Harry otworzył jakieś nowe centrum. Całe szczęście Wielka Brytania jest na tyle duża, żeby tego typu przyjemnościami sprawiedliwie obdzielić wszystkich członków rodziny królewskiej. 

Książę Karol odwiedził Art Workers' Guild, zrzeszającą w swoich szeregach ponad 350 artystów, rzemieślników i architektów z tzw. najwyższej półki. Spotkał się m.in. z Anthony'm Paine'm, który zaprojektowa kilka uli stojących w ogrodach Highgrove. 

Książę Karol miał bardzo intensywną środę
Następnie książę odwiedził Galerię Narodową, a potem pojawił się też na rozdaniu nagród Industrial Cadet, organizacji zachęcającej młodych ludzi do wybierania karier naukowych, inżynieryjnych i technologicznych.

Książę William podczas wizyty w RAF-ie
Jeśli zastanawiacie się teraz czy William spędził ten dzień przed telewizorem, to śpiesznie donoszę, że nie. Odwiedził jednostkę RAF-u w Coningsby, gdzie obejrzał wystawę samolotów tajfun. Spotkał się z ich pilotami oraz adeptami przygotowywanymi do latania na tajfunach. Spędził też trochę czasu z okolicznymi dziećmi w centrum spotkań RAF, gdzie mogą się one uczyć wyjaśniać pewne zjawiska fizyczne zachodzące w lotnictwie. 

Tymczasem hrabina Wessex udała się z wizytą na Maltę. O tym może jednak nieco szerzej napiszę w osobnym poście, który pojawi się wkrótce. 

Księżniczka Anna odwiedziła National Space Centre w Leicester. To centrum edukacyjne poświęcone nauce o kosmosie i astronomii.

A na dowód, że tego dnia do pracy zostali zaprzęgnięci naprawdę wszyscy wspomnę, że księżniczki Beatrycze i Eugenia miały okazję przemawiać na evencie WE Movement, organizacji, której filozofia z grubsza opiera się na założeniu pt. razem możemy zmienić świat.

Książę Karol i książę William w towarzystwie saudyjskiego księcia koronnego
Na koniec dnia książę Karol przyjął w Clarence House następcę tronu Arabii Saudyjskiej. Na spotkaniu obecny był także książę William. 

8 marca
W mediach pojawiły się informacje, że Meghan Markle jest już oficjalnie wyznawczynią anglikanizmu. Miała zostać ochrzczona podczas krótkiej, prywatnej ceremonii we wtorkowy wieczór przez arcybiskupa Canterbury. Po uroczystości książę Karol i księżna Camilla wydali małą kolacyjkę by to uczcić. 

Harry i Meghan w Birmingham 
W każdym razie tego dnia Meghan pojawiła się razem z Harry'm w Birmingham. Dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Kobiet para wzięła tam udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Stemettes, dotyczącym wspierania kobiet w podejmowaniu decyzji o karierze związanej z naukami ścisłymi. 

Spotkali się też z uczestnikami programu Coach Core, który wystartował w mieście w ubiegłym roku i który ma na celu zaangażowanie młodzieży w aktywność fizyczną, która może stać się ich pracą. Inicjatywa została zapoczątkowana przez The Royal Foundation. 

Natomiast Książę Karol wręczał tego dnia kolejne inwestytury, a później udał się z żoną do Zamku Windsor, gdzie jego matka wydała kolację z okazji diamentowego jubileuszu Aga Khana jako imama społeczności muzłumańskiej. Na uroczystości obecni byli też inni członkowie rodziny - książę Andrzej oraz księżniczka Anna z mężem, Timothy'm Laurence'm.

Księżna Camilla w Clarence House
Wcześniej tego dnia księżna Kornwalii była gospodynią spotkania w Clarence House zorganizowanego w ramach Women of the World.

9 marca
Media z Meghan błyskawicznie przeskoczyły na Camillę i odwieczne pytanie zadawanie w jej kontekście - będzie królową czy nie będzie. Moim zdaniem będzie, ale ciekawa jestem waszego zdania w tym temacie. 

10 marca
Książę Harry pojawił się na Mountbatten Festival of Music w Royal Albert Hall. To impreza, której celem jest przede wszystkim zbieranie funduszy na Royal Marines, których honorowym zwierzchnikiem od niedawna jest młodszy syn księcia Karola. Rolę tę przejął od dziadka, księcia Filipa, który sprawował ją przez 64 lata.

Książę Harry w Royal Albert Hall
54 urodziny świętowało najmłodsze dziecko królewskiej pary - książę Edward. Sto lat!

11 marca
W Wielkiej Brytanii tego dnia obchodzi się Dzień Matki. Z tej okazji na oficjalnych profilach rodziny królewskiej na portalach społecznościowych pojawiło się sporo zdjęć.

Pojawiła się informacja, że w trzecim sezonie The Crown Matta Smitha wcielającego się w rolę księcia Filipa zastąpi nie Paul Bettany, jak podawano wcześniej, ale Hugh Laurie. Gdyby ta informacja została potwierdzona przez Netfixa, to chyba byłoby to dla mnie większe święto niż ślub Harry'ego i Meghan. Hugh, Helena Bonham Carter i świetny scenariusz... palce lizać!

A jeśli już w temacie lizania palców jesteśmy, to czy widzieliście aktualnie emitowaną w telewizji reklamę kabanosów Tarczyńskiego? Ja zasadniczo telewizji nie oglądam, ale moje oczy przypadkowo potknęły się o to dzieło u znajomych i... i nie wiem jak je skomentować. Ale jeśli wy wiecie, to dajcie znać w komentarzach.

Poprzedni tydzień możecie prześledzić tutaj (klik). 

1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia