poniedziałek, 5 marca 2018

Co za nami #5, czyli Harry i Meghan po raz pierwszy z Williamem i Kate

Brytyjska rodzina królewska wyraźnie zwolniła tempo po bardzo intensywnym wejściu w nowy rok. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zaszyli się w swoich zamkach i przestali wyściubiać z nich nosy. Co się wydarzyło w ubiegłym tygodniu? Przekonajmy się.

Kate w Royal College Obs & Gyn
27 lutego
Kate, jako świeżo upieczona patronka Royal College Obstetricians & Gynaecologists, organizacji założonej w 1929 roku, spotkała się ze specjalistami, żeby dowiedzieć się więcej na temat programów edukacyjnych dotyczących położnictwa i ginekologii. 


Kate wsparła kampanię Nursing Now
Kontynuując temat zaangażowała się też w ogólnoświatową kampanię Nursing Now, która ma na celu podnoszenie znaczenia pielęgniarstwa w opiece zdrowotnej. Z tej okazji księżna spotkała się z kilkoma przedstawicielami tego zawodu.

Ponadto gruchnęło wieścią, że wszystkie byłe członkinie Spice Girls otrzymały zaproszenie na ślub Harry'ego i Meghan. Teraz świat jest przekonany, że one zaśpiewają na weselu. Taaak, Victoria już na pewno poleruje swój posh-mikrofon.

Państwo Cambridge z Harry'm i Meghan
28 lutego
William, Kate, Harry i Meghan odbyli spotkanie w ramach The Royal Foundation. Padło wiele słów na temat potrzeby zjednoczenia sił, ciężkiej pracy dla wspólnego dobra, istotności zdrowia psychicznego i tak dalej. Narzeczona księcia Harry'ego została oficjalnie powitana w fundacji i wydawało się, że nieźle wpasowała się w to towarzystwo.


Książę Andrzej na evencie Africa 2.0.
Tymczasem w Pałacu St. James odbył się kolejny event związany z inicjatywą Pitch@Palace. Tym razem dotyczył Afryki, a dokładniej przedsiębiorców pochodzących z tego kontynentu oraz ich pomysłów. Książę Yorku, Andrzej, miał okazję przemawiać.


Kate w National Portrait Gallery
Wieczorem księżna Cambridge, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pojawiła się w National Portrait Gallery, aby obejrzeć wystawę Victorian Giants: The Birth of Art Photography, której patronuje, tak jak całej galerii zresztą.

Księżniczka Anna odwiedziła fabrykę Grenfell, która została założona w 1923 roku, zmodernizowana w 2015 roku i która jest teraz nowoczesną marką specjalizującą się w produkcji odzieży wierzchniej. 


Książę William na spotkaniu w ramach inicjatywy Heads Together 
1 marca
Książę William wziął udział w konferencji poświęconej tematyce zdrowia psychicznego w pracy. Jest to nowa inicjatywa w ramach programu Heads Together.

Wieczorem książę Yorku był gospodarzem kolacji wydanej dla The Grenadier Guards, których zwierzchnikiem jest od niedawna. 

Wcześniej tego dnia jego starsza córka, księżniczka Beatrycze, wzięła udział w szczycie Women4tech w Barcelonie, poświęconym, jak sama nazwa wskazuje, kobietom. 

Tymczasem mąż księżniczki Anny, Timothy Laurence, obchodził swoje 63 urodziny. Sto lat, sto lat. 

2 marca
Ujawniono kolejne informacje na temat ślubu Harry'ego i Meghan, a dokładniej te dotyczące zaproszonych przez nich gości. Będą wśród nich osoby zasłużone, reprezentujące różne środowiska, dzieci, przedstawiciele organizacji, którym patronuje książę, a także społeczność Zamku Windsor... i pewnie z milion innych gości. 

W mediach pojawiła się informacja, że podczas wizyty królowej w Nowej Zelandii w 1981 roku miała miejsce próba zamachu na monarchinię. Całą sprawę ujawniono dopiero teraz, m.in. po to, żeby nie naruszać dobrych relacji łączących Wielką Brytanię z ojczyzną hobbitów. 


William wręcza wyróżnienia
Tymczasem William wręczał tego dnia inwestytury. Wyróżnienia otrzymali m.in. paraolimpijczyk Craig Carscadden i redaktorka brytyjskiego Vogue'a, Alexandra Shulman.

4 marca
Pojawiła się informacja, że księżniczka Beatrycze wyprowadzi się z Pałacu St. James Nie jest jednym z tych członków rodziny królewskiej, którzy na cały etat pracują w "firmie", więc za jej mieszkanie książę Andrzej musi płacić. A ona i tak na stałe mieszka w Nowym Jorku. Wobec tego uznano, że utrzymywanie mieszkania, w którym nikt nie mieszka (siostra Beatrycze, Eugenia, wkrótce wychodzi za mąż), nie ma sensu.

I to tyle. Poprzedni tydzień możecie prześledzić tutaj (klik). 

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia