sobota, 17 lutego 2018

Welcome to India, czyli Edward w Indiach

Książę Edward prosto ze Sri Lanki udał się z wizytą do Indii, o czym wspominałam tutaj (klik). Obiecałam wtedy, że relacja z jego podróży pojawi się wkrótce i właśnie dzisiaj przyszedł na nią czas. Nie jest zbyt obszerna i szczegółowa, bo i niewiele o tej wizycie wiadomo poza tym właściwie, że się odbyła. 
Książę Edward w Indiach
Z całą pewnością w Bombaju książę odwiedził szkoły związane z zarządzaniem, przedsiębiorczością, projektowaniem i innowacjami. Został tam przywitany przez zabawnego robota Mitra, a także miał okazję spotkać się z uczniami i powiedzieć do nich kilka słów. Zainaugurował tam również działanie akceleratora opieki medycznej i odnowy biologicznej… czy tylko mnie słowo akcelerator kojarzy się z Barry’m Allenem?
Książę witany przez uczniów

Książę Edward i Mitra
Książę odwiedził też jedną ze szkół średnich w Bombaju, a także spotkał trenerów z The Naz Foundation’s Community Awards Programme. Z tej okazji odbyła się pogadanka na temat istotnej roli sportu w życiu młodych ludzi.
Książę Edward w szkole

Książę Edward przemawia 

Książę Edward podczas pogadanki 
W Bombaju hrabia Wessex miał jeszcze okazję otworzyć inauguracyjną sesję brytyjsko-indyjskiego szczytu poświęconego technologii i kreatywności.
Jeśli chodzi o stolicę Indii, Nowe Delhi, to książę był tam nie tylko gościem rozdania nagród dla indyjskich studentów Uniwersytetu Bath, ale podczas specjalnej uroczystości wręczył też 34 wyróżnienia dla laureatów nagrody księcia Edynburga, która jest ponoć jedną z najważniejszych nagród na świecie przyznawanych młodzieży.
Książę Edward na wręczeniu nagród Uniwersytetu Bath
Książę Edward z laureatami nagrody imienia swojego ojca
Ponadto hrabia zobaczył się z kobietami-sportowcami i wysłuchał ich historii, a także wsparł Asha Society, społeczność pracującą nad poprawą zdrowia, edukacji i środowiska w slumsach. Książę Edward spotkał się z podopiecznymi i wolontariuszami tej organizacji.
Z wizytą u Asha Society
Ostatnim punktem wizyty hrabiego, o którym mi wiadomo, było spotkanie z kilkoma najlepszymi absolwentami programu Chevening.
I to już niestety cała moja wiedza na temat wizyty księcia Edwarda w Indiach. Gdybyście chcieli zobaczyć nieco obszerniejszą relację z pobytu na Sri Lance, zajrzyjcie tutaj (klik). 
Źródło zdjęć: flickr.com

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia