poniedziałek, 5 lutego 2018

Co za nami, czyli wieczorowy debiut Meghan

Podczas kiedy William i Kate rozdawali uśmiechy w mroźnej Skandynawii, pozostali royalsi nie próżnowali. Hrabia Wessex z żoną wybrał się nawet w konkurencyjną podróż na Sri Lankę, o czym będzie mowa w jednym z następnych postów, ale największe poruszenie i tak wywołała narzeczona księcia Harry'ego, co chyba nikogo nie dziwi. Zapowiada się na wielką gwiazdę brytyjskiej rodziny królewskiej. Oby tylko nie okazała się gwiazdą z rodzaju tych spadających...


Meghan podczas gali w londyńskim City
Ale po kolei! 1 lutego księżna Kornwalii odwiedziła Królewską Akademię Tańca, aby obejrzeć trening kilku grup tancerzy oraz dowiedzieć się więcej na temat planowanych przez szkołę projektów. Szczególną uwagę księżnej Camilli przyciągnęła grupa Srebrnych Łabędzi, złożona z nieco starszych tancerek. 


Księżna Camilla w towarzystwie Srebrnych Łabędzi

Nawiasem mówiąc, całkiem niezły outfit.

Wieczorem tego samego dnia objawił nam się też jej małżonek, książę Walii, który był gospodarzem ceremonii, podczas której wręcza się inwestytury. Ponoć takie wydarzenie odbywa się dwa razy do roku. 
Książę Karol gratuluje jednemu z laureatów 
Pałac Buckingham potwierdził też to, co wiedzieliśmy już wcześniej, a mianowicie, że w kwietniu Londyn i Windsor będą gościć przywódców krajów Wspólnoty. Będzie to na pewno dobra okazja do zabłyśnięcia w towarzystwie, więc już się nie mogę doczekać.


A tymczasem cieszmy się tym, co mamy, a mamy Meghan Markle, która na gali wręczenia nagród Fundacji Endeavour pojawiła się u boku księcia Harry'ego wystrojona w garnitur od ulubionego projektanta Kate, Alexandra McQueena. Strój iście wspaniały, trudno tylko powiedzieć czy właściwy. Osobiście uważam, że tak, ale zdania na ten temat są podzielone. Kuleje za to u pani Markle królewska (a może i ogólnoludzka) etykieta. Albo się stresuje. Jedno z dwóch lub dwa w jednym. Miejmy nadzieję, że się wyrobi. Albo i nie. Garnitur w każdym razie wspaniały.


Książę Harry podczas wręczania nagrody
Harry i Meghan na gali 

W ramach uzupełnienia dodam tylko, że Fundacja Endeavour zajmuje się pomocą chorym lub niepełnosprawnym byłym pracownikom różnych służb, dbając o ich możliwości w zakresie aktywności fizycznej. Oboje, Harry i Meghan, znaleźli się wśród osób wręczających nagrody. 

2 lutego książę Yorku przemawiał na evencie Pitch@Palace. Jest to projekt związany z przedsiębiorczością. Daje m.in. możliwość spotkania osób, które mogą wzajemnie pomóc sobie osiągnąć swoje biznesowe cele. Inicjatywa łączy ze sobą przedsiębiorców i przedsiębiorstwa, aby zmaksymalizować korzyści płynące z prowadzenia biznesu.


Książę Andrzej przemawia na Pitch@Palace
Pamiątkowe zdjęcie

Książę Andrzej ogłosił również tego dnia, że jego młodsza córka poślubi Jacka Brooksbanka, z którym zaręczyła się w styczniu, 12 października 2018 roku w kaplicy na Zamku Windsor. 

2 lutego zobaczyliśmy też samą królową, którą wizytowała bazę Królewskich Sił Powietrznych w Marham jako jej honorowy zwierzchnik. Elżbieta II miała okazję obejrzeć pokaz samolotów Tornado GR4. Królowa spotkała się też z osobami stacjonującymi w bazie. 

Królowa witana z honorami

Podczas rozmowy w bazie

I na koniec, żeby nie było, że książę Karol nic tego dnia nie zrobił podczas gdy cała jego rodzina ciężko pracowała, właśnie o nim. Otóż miał okazję uroczyście otworzyć pierwszy odcinek przywracanych do życia kanałów Cotswold w Stroud. Przy okazji przypomniano, że jest on patronem organizacji, której zadaniem jest chronienie dróg wodnych w Anglii i Walii. 


Książę Karol otwiera odcinek kanału
Kolejny dzień to kolejne rewelacje. Sobota była co prawda dosyć spokojna, ale za to w niedzielę zobaczyliśmy nie tylko królową, ale i jej małżonka, którzy pojawili się na mszy w Norfolk. Przy okazji przypomniano nam, że już na dniach głowa Wielkiej Brytanii powróci na salony, tj. do Pałacu Buckingham. 


Królowa i książę w drodze na niedzielną mszę w Norfolk

Królowa z poddanymi w Norfolk

Na zakończenie tygodnia zaserwowano nam jeszcze plotkę, jakoby książę Harry chciał na swój ślub zaprosić niedobrą ex-ciotkę, Sarah Ferguson. Williamowi udało się nie popełnić takiej gafy w 2011 roku, ale młodszy z braci najwyraźniej niepomny tego planuje mały skandal. Szokujące! Jak w ogóle można pomyśleć o zaproszeniu kogoś takiego na ślub, doprawdy nie wiem. Nie wiem też czy świat będzie w stanie przełknąć podobne faux pas. Myślę, że księżniczce Eugenii też powinno się odradzić zapraszanie matki, a co! W końcu jest ona jedynie księżną Yorku (która, nawiasem mówiąc, nadal mieszka z księciem Yorku, mimo przeszło 20 lat od rozwodu), a nie członkiem rodziny królewskiej, prawda? 

Takie dylematy tylko na dworach królewskich, słowo daję, więc zawsze warto czekać na nowy tydzień.

Źródła zdjęć: twitter.com, Tim Rooke

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia