poniedziałek, 26 lutego 2018

Co za nami #4, czyli pogawędki królowej z Anną Wintour na London Fashion Week

Nadszedł nowy tydzień. Aby go właściwie rozpocząć, należy podsumować to, co wydarzyło się w poprzednim. Do dzieła. 

19 lutego
Tego dnia książę Yorku, Andrzej, obchodził swoje 58 urodziny. 

Księżna Cambridge i hrabina Wessex były gospodyniami Commonwealth Fashion Exchange w Pałacu Buckingham. Panie miały okazję zobaczyć część projektów przygotowanych w ramach tej wystawy. Ciekawostką wieczoru był fakt, że papier użyty do przygotowania charakterystycznych nakryć głów dla manekinów został odzyskany z planu szóstej części Szybkich i wściekłych, a cokoły z planu znanego serialu BBC, Doctor Who. W tym evencie wzięła również udział księżniczka Beatrycze. 

Księżna Kate w roli gospodyni Commonwealth Fashion Exchange
20 lutego
Książę William odwiedził Triumph Motorcycles, firmę, której celem jest wprowadzenie na rynek unikalnych motocykli, wyróżniających się nie tylko wyglądem, ale i wydajnością. To największy producent tych pojazdów w Wielkiej Brytanii. 

William w niecodziennym outficie
Potem książę Cambridge udał się do siedziby Horiba Mira, doradców ds. inżynierii samochodowej. William obejrzał różne modele samochodów opracowanych przez tę firmę i został zaproszony na kilka okrążeń Aston Martinem po torze High Speed Track. 


Książę podczas drugiej części wizyty
Książę Karol spotkał się z żołnierzami i ich rodzinami w koszarach w Gloucester. Wziął udział w briefie i miał okazję porozmawiać ze sztabem oficerskim jednostki. 


Książę w Gloucester
Warto jeszcze wspomnieć, że Sarah Ferguson i jej córka, księżniczka Beatrycze, pojawiły się tego dnia na imprezie charytatywnej organizowanej przez British Heart Foundation, którego księżna Yorku jest patronką. 


Sarah i Beatrycze na imprezie BHF
Królowa z kolei najpierw pojawiła się w Royal College of Physicians w Londynie, aby uświetnić swoją obecnością 500 rocznicę założenia najstarszej szkoły medycznej w mieście, a później dała się namówić na wizytę na London Fashion Week. Elżbieta II ufundowała nagrodę, która co roku ma być wręczana jednemu z wyróżniających się brytyjskich projektantów mody. Pierwsza powędrowała do Richarda Quinna, którego pokaz monarchini miała okazję obejrzeć w towarzystwie innego rodzaju królowej, Anny Wintour. Dziwna była to para, ale jedno z pewnością je łączy - fryzury obu nazywane są już kultowymi. 


Królowa w towarzystwie Anny Wintour na London Fashion Week
21 lutego
Tego dnia William i Kate odwiedzili Sunderland, a w nim budynek The Fire Station, który aktualnie pełni rolę centrum muzyki i sztuki. Pewnie dlatego na dzień dobry zafundowano im pokaz tańca w stylu Bollywood. 

Książęca para w The Fire Station
Po tej wizycie i zapoznaniu się z zajęciami oferowanymi przez ośrodek, książę i księżna udali się na Northhern Spire, most na rzece Wear, który ma poprawić połączenie między miejskim portem a centrum. 

William i Kate na moście w Sunderland
22 lutego
Pojawiły się informacje, że książę Harry i Meghan Markle dostali list z rasistowskimi tekstami i tajemniczym białym proszkiem. Jak można się było spodziewać, błyskawicznie interweniowały brytyjskie służby. 

Tego dnia do pracy zostali zagonieni książę Karol i jego żona, księżna Camilla. W Pałacu Buckingham wręczali nagrody związane z edukacją wyższą. Na uroczystości pojawili się także księżniczka Anna oraz książę Kentu, Edward. 

Książę Karol i księżna Camilla w roli gospodarzy w Pałacu Buckingham 
23 lutego
Książę Karol udał się z wizytą do południowej Walii. Pojawił się w Sully, gdzie został przyjęty przez pracowników hospicjum dla dzieci Ty Hafan, którego jest patronem. 

Książę podczas wizyty w hospicjum
W szpitalu Morriston w Swansea, książę uczestniczył w przyjęciu z okazji 75. rocznicy istnienia Ligi Przyjaciół, organizacji charytatywnej wspierającej szpitale, dostarczającej im sprzęt i usługi.

Książę kroi okolicznościowy tort
Na zakończenie swojej wizyty książę Karol otworzył nową bazę Wales Air Ambulance w Llanelli. Przy okazji spotkał się z pilotami i personelem medycznym. 

Książę w Llanelli
To był jeden z luźniejszych tygodni w ostatnim czasie, ale media i tak informują, że brytyjska rodzina królewska rozpoczęła ten rok wyjątkowo pracowicie. Chyba wszyscy to zauważyliśmy. Zobaczcie chociażby, jak wyglądał ich poprzedni tydzień (klik). 

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia