środa, 24 stycznia 2018

Co za nami, czyli najważniejsze wydarzenia w brytyjskiej rodzinie królewskiej w 2017 roku

Cóż to był za rok, chciałoby się powiedzieć. Minął szybko, ale raczej nie niepostrzeżenie, przynajmniej jeśli chodzi o brytyjską rodzinę królewską. Następca tronu, książę George, poszedł do szkoły oraz, razem z siostrą i rodzicami, odwiedził Polskę, co z naszego punktu widzenia na pewno było jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z Wielką Brytanią w minionym roku. Poza tym działo się naturalnie o wiele więcej, a najważniejsze wydarzenia moim subiektywnym okiem znajdziecie poniżej.

Książę William, księżna Kate i ich dzieci, George i Charlotte

Po pierwsze: trzecia ciąża księżnej Kate
We wrześniu dowiedzieliśmy się, że Royal Baby numer 3 jest w drodze. Na świecie ma pojawić się tuż przed ślubem wuja Harry’ego, czyli w kwietniu tego roku. Bez względu na płeć w sukcesji do brytyjskiego tronu zajmie piąte miejsce, za swoją siostrą, Charlotte, a przed wspomnianym wujem, księciem Harrym. Jeśli trzecie dziecko Williama i Kate okaże się chłopcem, będzie pierwszym od setek lat (a może i w ogóle) mężczyzną w brytyjskiej rodzinie królewskiej, który urodzony z prawego łoża musi ustąpić miejsca w kolejce do tronu swojej siostrze.

Książę Harry i jego narzeczona, Meghan Markle

Po drugie: zaręczyny księcia Harry’ego
Stało się, jeden z najbardziej niespokojnych duchów w brytyjskiej rodzinie królewskiej postanowił się ustatkować. Nazwisko jego wybranki mogło echem odbić się nawet w głowach tych, którzy monarchią w ogóle się nie interesują, ale, na ten przykład, lubują się w popularnych i trzeba przyznać, całkiem niegłupich serialach. Piękna amerykańska aktorka skradła serce młodszego brata księcia Williama szybko i, jak widać, na amen. Wcześniej co prawda w podobny sposób skradła też serce niejakiego Trevora Engelsona, ale królowa raczyła na tę drobną niedogodność przymknąć oko. Ślub odbędzie się w maju tego roku i z pewnością będzie wydarzeniem sezonu.

Księżna Diana
Po trzecie: 20 rocznica śmierci księżnej Diany
Trudno uwierzyć, że to już ponad dwadzieścia lat odkąd świat usłyszał o paryskim tunelu Alma, ostatniej kolacji w hotelu Ritz, białym fiacie Uno i fladze na Buckingham Palace opuszczonej do połowy masztu. Wydaje się, że królowa ludzkich serc, jak lubiano nazywać księżnę Walii, zginęła w wypadku samochodowym przed chwilą i że dopiero co płakała po niej Bridget Jones, a tu okazuje się, że minęło już tyle czasu. Synowie uczcili jej pamięć – spędzili czas w przeprojektowanych na jej cześć ogrodach Pałacu Kensington, a na ich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych zostały opublikowane urocze zdjęcia z matką.

Królowa Elżbieta i jej mąż, Filip

70 rocznica ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa
Niezły wyczyn, prawda? Staż jest imponujący, podobnie zresztą jak wiek małżonków. Z okazji tego, jakby nie było, doniosłego święta w sieci opublikowano nowe zdjęcia królewskiej pary, a dzwony w Opactwie Westministerskim koncertowały przez okrągłe trzy godziny.Książę Filip
Książę Filip

Emerytura księcia Filipa
Zwykle ludzie będący w wieku dzieci księcia Filipa są już na emeryturze, a co dopiero jego równolatkowie. Trudno się więc dziwić, że książę Edynburga uznał, że ma już dość i na, uwaga, 22 219 publicznym wystąpieniu zakończył swoją „karierę”. Oczywiście nie oznacza to, że teraz już w ogóle nie będziemy go widywali. Tylko w ostatnim czasie mogliśmy dwukrotnie obserwować jak dziarskim krokiem maszerował na mszę w Sandringham.
Już zacieram ręce na myśl o tym, co czeka nas w tym roku!

PS Oryginalnie ten tekst ukazał się w sieci 11 stycznia 2018 roku, ale w związku z przeniesieniem bloga na inną platformę, tutaj ukazuje się w pakiecie, tego samego dnia co kilka innych.

Źródło zdjęć: time.com, dailymail.co.uk, kobieta.wp.pl, radiorampa.pl, plejada.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia